Ara
Online Kasko Sigortası Karşılaştırma

Online Kasko Sigortası Satın Alın!

 • 20 sigorta şirketinden kasko tekliflerini karşılaştırın.
 • Çağrı merkezini ihtiyaç duymadan poliçe teminatlarını değiştirin.
 • En hesaplı poliçeyi 3 dk'da online satın alın.
En Uygun Kasko Satın Alın!

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumları ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Kasko, poliçede belirtilen ve karayolunda kullanılma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan oluşacak maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Örneğin; aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi zararlar kasko teminatına dahildir.

Kasko Sigortasını Online Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Çünkü kolay, hızlı ve güvenli! Ancak Koalay.com’da daha fazlası var: Yalnızca 5 soruyu cevaplayarak onlarca sigorta şirketinin teklifine anında ulaşabilir ve karşılaştırabilirsiniz. En uygun kasko sigortası poliçesini, can sıkıcı çağrı merkezleri ile uğraşmadan güvenle satın alabilirsiniz.  Hem de 3 dakikada! 

Koalay.com’un kişiselleştirme özelliği sayesinde, ihtiyacınıza en uygun teminatları istediğiniz sigorta şirketinin poliçesine ekleyebilir, fiyat teklifini anında güncelleyebilirsiniz. Bu yüzden farklı sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek yok. Koalay.com’a tıklayın, nerede olursanız olun, kaskonuzu 7/24 online satın alın. Hatta poliçe tutarını kredi kartınıza taksitlendirin. Satın aldığınız poliçeyi ister anında yazdırın ister e-posta ile kendinize gönderin. Çok koalay değil mi?

3 dakikada kasko yenileme işlemi nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

Koalay’da Hangi Sigorta Şirketlerinden Satın Alabilirim?

AkSigorta, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, GİG Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta ya da Zurich Sigorta ile aracınız için en uygun teklifi alabilirsiniz. Koalay.com bu sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak çalışan Türkiye’nin ilk online sigorta brokeridir.

Koalay.com’da Kasko Sigortası Nasıl Satın Alınır?

Koalay.com’dan, açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle kasko sigortası satın alabilirsiniz. Sanal POS ile poliçe ödemeleriniz seçmiş olduğunuz ödeme seçeneğine göre (peşin ya da taksitli olarak) kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Poliçe prim ödemelerinizi ve taksitlerinizi takip etmenize gerek kalmaz. Paylaştığınız bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle verdiğiniz bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmaz. Sorularınız için 444 88 83’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko sigortası ve trafik sigortası olmak üzere iki farklı araç sigortası bulunmaktadır. Kasko sigortası hasar durumunda kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına alır. Trafik sigortası ise sadece aracınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alır ve yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası kendi aracınızın hasarını ödemez. Sorularınız için 444 88 83’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kasko Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Bir aracın kasko bedeli, araçların marka, model ve yaşına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesi esas alınarak belirlenir. Marka değeri ve model yılı yeni olan araçların kasko bedelleri fazladır. Aracın yaşı da kasko primlerinde belirleyicidir. Eski araçların ise bakım masrafları da yükselir. Bu da kasko bedelinin düşmesine ancak kasko priminin yüksek olmasına neden olur. Aracın kayıtlı olduğu il de kasko bedelini etkiler. Yoğun trafiğin ve trafik kazalarının sık yaşandığı illerde, suç işleme potansiyelinin daha fazla olduğu büyük şehirlerde kasko bedeli daha yüksektir.

Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Ne Anlama Gelir?

Araç sahipleri bir yılı hasarsız tamamladığında bir sonraki yıl kasko poliçe fiyatları üzerinden indirim hakkına sahip olur. Bu kazanılan hakka “hasarsızlık indirimi” adı verilir.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Oranları Nasıl Belirlenir?

Hasarsız geçirdiğiniz 1 yılın sonunda, gelecek yılki kasko poliçenizde;

 • 1. Kademe: İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %30 indirim,
 • 2. Kademe: İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40 indirim,
 • 3. Kademe: Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50 indirim,
 • 4. Kademe: Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60 oranlarında indirim alabilirsiniz.

İndirim oranları her sigorta şirketinde aynı olmayabilir. Hasarsızlık indirimi oranlarının belirlenmesinde aracınızın yaşı, markası, modeli gibi faktörler de ön plana çıkmakta ve kasko değer listesi belirleyicidir. Daha fazla bigi için, Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Hakkı Ne Zaman Kaybedilir?

Kasko sigortası geçerli olduğu sene içinde araç bir trafik kazasında hasara uğrarsa ve bu zarar var olan kasko tarafından karşılanırsa bir sonraki yılın kasko poliçelendirmesinde indirim hakkının bir kısmı ya da tamamı kaybedilir. Eğer kazada araç sahibinin kusursuz olduğu resmi olarak belgelenirse hasar, trafik kazasına karışan diğer aracın sigorta şirketi tarafından karşılanır ve hasarsızlık indirimi hakkı korunur.

Araç Değişiminde Hasarsızlık İndirimi Hakkı Kalır mı?

Kasko sigortası kapsamında hasarsızlık indirimi bulunan araç sahibi aracını aynı kullanım tarzında bir araçla değiştirirse hasarsızlık indirimi yeni alınan araçta devam eder. Aksi durumda hasarsızlık indirimi hakkı kaybolur. Hasarsızlık indiriminin devam etmesi için kasko poliçesine araç değişimi olduğuna dair bir zeyilname eklenmelidir.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko değer listesi Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanır ve bu liste her ay güncellenir. Aracın markası, modeli, yaşı ve kullanım amacına göre belirlenen kasko değer listesinde 15 yaşından küçük araçlar yer alır. Daha eski model araçların sigorta bedelleri sigorta şirketinin sigortalı ile mutabık kalmasıyla netleştirilir. Sigorta şirketleri müşterilerine kasko hesaplama ile ilgili bilgi verirken ve sigortalılarına tazminat öderken bu listedeki değerleri dikkate alır.

Kasko Sigortası Ne Zaman Yenilenir?

Kasko sigortasının başlatıldığı tarihten bir sene sonra yenilenmesi gerekir ve bu işlem her sene tekrar etmelidir. Araç sahiplerinin kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerini yapmaları gerekir. Kasko zamanında yenilenmediği takdirde araç sahibinin var olan hasarsızlık indirimi hakkı da kaybolur.

Kasko Teklifi Farklı Bir Sigorta Şirketinden Alınırsa, Hasarsızlık İndirimi Hakkı Devam Eder mi?

Kasko sigortası kapsamında kazanılan hasarsızlık indirimi hakkı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığıyla tüm sigorta şirketleri tarafından takip edilir. Kasko poliçesinin süresi dolduğunda araç sigortası farklı bir sigorta şirketinden yaptırılmak istenirse önceki poliçede kazanılan hasarsızlık indirimi hakkı aynı şekilde devam eder. Bu hakkın sürmesi için kaskoya ara vermemek, yani yenileme süresini geçirmemek gerekir.

Kasko Sigortası Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

Kasko sigortasında teminat dışı durumlar olabilir. Aracın düzenli bakımının yapılmamasından kaynaklanan çürüme, eskime gibi zararlar kasko sigortası kapsamına girmez. Bununla birlikte;

 • Sürücü belgesine sahip olmayan kişiler tarafından kullanılan araçta meydana gelen zararlar,
 • Taşıma haddini aşan araçlarda meydana gelen zararlar,
 • Karayolları Trafik Kanunu'nun yasakladığı miktarda alkol alınması ya da uyuşturucu madde kullanımı,
 • Araçta yapılan değişikliklerden doğan zararlar,
 • Nükleer atıklardan ve nükleer yakıttan kaynaklanan yangınlar,
 • Olağanüstü durumlarda (savaş, işgal vs.) doğan zararlar,
 • Ruhsatlı taşıma yapan gemi ve trenler haricinde aracın deniz ya da havada taşınması sonucunda oluşan zararlar araç kasko paketi kapsamında değildir.

Kaza Tespit Tutanağı Ne İşe Yarar?

Trafik kazası meydana geldiğinde kazaya karışan araçlarda maddi bir hasar oluşmuşsa araç sahiplerinin maddi hasarlı kaza tespit tutanağı doldurması gerekir. Buradaki amaç kaza geçiren tarafların kazanın nasıl meydana geldiğini kendi dillerinden anlatarak kayıt altına almalarıdır. Kazayı fotoğraflayan ve kaza tutanağını doldurarak imzalayan araç sürücüleri kaza yerinden trafik polisini beklemeden ayrılabilir ve sigorta şirketlerine başvurabilirler. İmza kısmı boş bırakılmış kaza tespit tutanakları geçerli sayılmamaktadır.

Kaza Tespit Tutanağına Eklenmesi Gereken Belgeler Nelerdir?

Trafik kazasına karışan taraflar Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası düzenledikleri sigorta şirketlerine başvurmalıdır. Başvuru sırasında kaza tespit tutanağı ile birlikte poliçenin fotokopisi, kaza yerinde çekilmiş fotoğraflar, araç sürücülerine ait ehliyet ve ruhsat fotokopileri teslim edilmelidir.

Kaza Tespit Tutanağı İle Kasko Poliçesinden Nasıl Tazminat Talep Edilir?

Trafik kazası sonrasında kasko poliçesinden tazminat talep edilecekse aracın kasko poliçesini düzenleyen sigorta şirketi ile iletişime geçmek gerekir. Hasar ihbarından önce poliçe fotokopisi, kaza tespit tutanağı, ifade tutanakları ve görgü tespit tutanağı, sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopileri, alkol raporu, hasarı gösteren fotoğraflar, rehinli ve ipotekli araçlarda bankadan alınacak resmi belgeler hazırlanmalıdır.Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;


Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.


Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.


Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.


Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Koalayca Teklif Al

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri


Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak
sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.


Aksigorta Anadolu sigorta Ankara Sigorta Bereket Sigorta Doğa Sigorta Ergo Sigorta Eureko Sigorta Gig Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta MAPFRE Genel Sigorta Quick Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta