Anadolu Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

Anadolu Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

 • Anadolu Sigorta kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini diğer sigorta firmalarının teklifleri ile karşılaştırın.
 • Koalay’da 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir, aracınız için en uygun poliçeyi anında satın alabilir, poliçenizi online bastırabilirsiniz.
Anadolu Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Anadolu Sigorta Tüketici Soruları

Koalay'da aracınız için zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Anadolu Sigorta aracılığıyla sahip olacağınız trafik sigortası poliçesi, motorlu aracın çalışır halde olması esnasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına ya da herhangi bir maddi zarara uğramasına sebep olduğu takdirde, 2918 sayılı Trafik Kanunu'na göre; aracı kullanana düşen hukuki sorumluluğu Hazine Müsteşarlığı'nca saptanan limit ölçüsünde temin eder ve bu değer tutarında zarar gören kimsenin zararını karşılar.

Anadolu Sigorta trafik kazası sonrasında diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu trafik sigortasını 4 farklı ürünle sunuyor. Araç sahiplerinin ihtiyaçlarına en uygun trafik sigortası paketi seçebildiği Anadolu Sigorta'da Ekstra Trafik Sigortası, Süper Trafik Sigortası, Sınırsız Trafik Sigortası ve Tam Bakım Trafik Sigortası gibi alternatif paketler bulunuyor. Anadolu Sigorta'nın Tam Bakım Trafik Sigortası ile ek olarak, Anadolu Mini Onarım Hizmeti'nden faydalanabilir, böylece aracınızda oluşabilecek bakım ihtiyaçlarınızı RS Servis Merkezleri'nde bedelsiz olarak giderebilirsiniz. Hususi otomobil, kamyonet, minibüs ve panelvan tipi araçlar ile özel 4x4 Jeep ve minivanlar bu üründen yararlanabilmektedir. Tam Bakım Trafik Sigortası'nın kapsamında Boya Yüzeyi Temizleme ve Parlatma Hizmeti, aracın kontrol işlemlerinin yapıldığı Check-up Hizmeti, Ekspres Motor Temizleme Hizmeti ve Mini Onarım Hizmeti'nden faydalanabilirsiniz.

Anadolu Sigorta'nın diğer trafik sigortası paketlerinde değişen limitlerle Artan Mali Sorumluluk, 20.000 TL değerinde Koltuk Ferdi Kaza hizmetlerinden de yararlanabilmek mümkün.

Koalay'da aracınız için Anadolu Sigorta kasko sigortası yaptırabilirsiniz. ile sahip olacağınız kasko poliçesiyle aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz, kaza anında araçta oluşacak hasarların temin edilmesini sağlamasının yanında, yüksek tamir masraflarının karşılanması için size destek olur.

Anadolu Sigorta araç sahiplerine 9 farklı kasko paketi seçeneği sunuyor. Hesaplı kasko sigortası, Volkswagen Kasko Sigortası, Audi Kasko Sigortası, Skoda Kasko Sigortası, Scania Kasko Sigortası, Honda Kasko Sigortası, Plaza Kasko Sigortası ve Pert Kasko Sigortası Anadolu Sigorta'nın sunduğu kasko paketleridir.

Tek poliçe ile araç için ihtiyaç duyulan tüm sigorta teminatlarına bir arada yer veren Anadolu Birleşik Kasko, hasarsızlık koruma, mini onarım hizmeti, doğal afet zararlarında koruma, ikame araç gibi daha birçok teminat bulunuyor. Tüm Birleşik Kasko teminatları şunlardır:

 • Aracın grev, lokavt, halk hareketleri ve terör nedeniyle uğradığı zararlar teminat altına alınır.
 • Sıfır kilometre araç 1 yıl süre içinde çalınır ya da zayi olursa Anadolu Sigorta aynı marka, model ve model yılında aracın anahtar teslim 0 km satış fiyatını öder.
 • Kaza veya arıza durumunda bir telefon ile yolda kalan aracın tamirciye götürülmesi, ikamet yerine nakli, yolda onarım hizmetleri verilir
 • Hasar gören otomobil servisteyken 15 güne kadar ikame araç tahsis edilir
 • Hasarsız geçen yıl içinde indirimler sağlanır
 • Araçtaki küçük hasarlar Mini Onarım Hizmeti ile ücretsiz onarılır.
 • Sigorta süresi içinde enflasyon nedeniyle araç değerinde meydana gelen artışlar otomatik olarak poliçeye yansıtılır ve herhangi bir hasar durumunda ödemeler gerçekleşen enflasyon oranı üzerinden yapılır.
 • Araçta bulunan yolcu ve sürücüler için Koltuk Ferdi Kaza Sigortası yapılır.
 • Karşı tarafa verilen maddi ve bedeni zararlar için İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası yapılır.
 • ​Araçta bulunan özel ve değerli eşyalar korunur.

Anadolu Plaza Kasko Sigortası, genişletilmiş bir kasko paketidir. Tek poliçede ihtiyaç duyulan tüm sigorta teminatları bir aradadır. Tüm araç markaları için geçerlidir. Plaza Kasko, römork tipi araçlar dışında kalan tüm araçlar için düzenlenen, anlaşmalı yetkili servislerde ekstra avantajlar sunan geniş kapsamlı poliçe tipidir.

Plaza Kasko poliçe dönemi içinde 1 adet orijinal cam değişimi muafiyetsiz ve hasarsızlık indirimi etkilenmeden yapılmaktadır. Araçta meydana gelen küçük hasarlar anlaşmalı Anadolu Sigorta servislerinde Mini Onarım Hizmeti ile onarılmaktadır. Plaza Kasko'nun sunduğu en önemli avantajlardan biri sektörde, tüm araç grupları için ihtiyari mali mesuliyet teminatını “sınırsız” olarak verilmesidir. Bunların yanında;

 • Araçta çarpma, çarpışma, çalınma, yanma nedeniyle meydana gelen zararların karşılanması,
 • Kötü niyetli hareketlerden doğan zararların karşılanması,
 • Koltuk Ferdi Kaza Sigortası,
 • Hukuksal Koruma,
 • Anadolu Hizmet avantajları da Plaza Kasko teminatları arasında yer alır.

Anadolu Pert Kasko sigortası aracı tam hasara uğrama ya da çalınma durumuna karşı teminat altına almak için idealdir. Özellikle kasko yaptırmayan araç sürücülerine yönelik hazırlanmış bir kasko ürünüdür. Pert Kasko, az primle temel risklere karşı güvence sağlayan bir kaskodur. Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması olmadan teminat sağlayan Pert Kasko ile asistans hizmetlerinden de yararlanılabilir.

 • Aracın karayolunda ya da demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
 • Hareket halinde ya da durma halindeyken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
 • Aracın yanması
 • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi Pert Kasko ile güvence altındadır.

Anadolu Sigorta her ihtiyaç tipine uygun kasko seçenekleri sunuyor. Taraftarlara, yurt dışında araç kullananlara, TSK mensuplarına özel olarak geliştirilmiş kasko paketlerinin özellikleri şu şekilde:

 • Konyaspor Kasko Sigortası: geniş kapsamlı kasko poliçesi kapsamında verilen tüm teminatlar Konyaspor taraftarlarına özel aynı şartlarla sunulmaktadır.
 • Beşiktaş Kasko Sigortası: geniş kapsamlı kasko poliçesi kapsamında verilen tüm teminatlar Beşiktaş taraftarlarına özel aynı şartlarla sunulmaktadır.
 • Trabzonspor Kasko Sigortası: geniş kapsamlı kasko poliçesi kapsamında verilen tüm teminatlar Trabzonspor taraftarlarına özel aynı şartlarla sunulmaktadır.
 • Yeşil Kart Sigortası: bu ürün ile aracın yurt dışı kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne; yaralanmasına ya da maddi zarara uğranmasına sebebiyet verilmesi durumuna karşı araç teminat altına alınır. Sigorta, Yeşil Kart'ın arkasında belirtilmiş olan üye ülkelerin trafik kanunlarına göre hasar veya kaza durumunda güvence altına alır.
 • Mehmetçik Kasko Sigortası: TSK mensupları ve emeklileri, onların eş ve çocukları, şehit ve gazi yakınları ile TSK yararına faaliyet gösteren vakıflar ve bu vakıflara bağlı ortaklıkların personeline ait hususi otomobiller yaptırabilir. Mehmetçik Kasko Sigortası ile TSK personellerine araçlarının ihtiyacı olabilecek tüm teminatlar bir arada sunulur.

Anadolu Sigorta kasko poliçesi satın almanın en kolay yolu Koalay.com'dur. Anadolu Sigorta'nın herhangi bir kasko ürününden en uygun kasko teklifini almak için araç bilgilerini Koalay.com üzerinden girebilir, uygun bulduğunuz poliçeyi anında satın alabilirsiniz. Daha sonra poliçe bilgilerinizle Anadolu Sigorta poliçe görüntüleme işleminizi Koalay'dan yapabilirsiniz. Koalay'dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alınabilir. Poliçenizi satın aldıktan sonra, ister doğrudan yazdırabilir ya da e-posta olarak dijital ortamda saklayabilirsiniz.

Son güncelleme: 14.04.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Anadolu Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Anadolu Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Anadolu Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Anadolu Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Anadolu Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022