Ara
Kolay Sigorta Buradan Alınır

Kolay Sigorta

  • Türkiye’nin en büyük ve ilk online sigorta brokeri
  • 30 saniye içinde anlaşmalı 18 sigorta şirketinden kasko ve trafik tekliflerinizi kişiselleştirilebilirsiniz.
  • Koalay’dan 365 gün ve 7/24 en hesaplı online sigorta poliçenizi satın alabilirsiniz.


Kolayca Teklif Alın

Koalay’da Hangi Sigorta Şirketlerinden Satın Alabilirim?

AkSigortaAnadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Doğa SigortaERGO SigortaEureko Sigorta, GİG Sigorta, Groupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaKoru SigortaMAPFRE Genel SigortaQuick SigortaRay SigortaSompo Japan SigortaTürk Nippon SigortaUnico Sigorta ve Zurich Sigorta ile aracınız için en uygun teklifi alabilirsiniz. Koalay.com bu sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak çalışan Türkiye’nin ilk online sigorta brokeridir.

Kasko Nedir?

Kasko sigortası, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alınır.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası” ya da diğer adıyla “Trafik Sigortası”, motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılamaktadır. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.

Trafik Sigortasında Hasarlı ve Hasarsız Araçlar İçin Zam ya da İndirim Uygulanır mı?

Eğer poliçe yıl sonunda hasarla sonuçlandıysa bir sonraki trafik sigortası poliçelendirmesinde zam, eğer yıl hasarsız tamamlandıysa belli oranda indirim uygulamaları vardır. 7 basamakta değerlendirilen bu uygulamaya göre;

  • 7. basamak: poliçenin 3. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %45 indirim,
  • 6. basamak: poliçenin 2. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %30 indirim,
  • 5. basamak: poliçenin ilk yılı hasarsız tamamlandıysa %15 indirim,
  • 4. basamak: Trafiğe ilk kez çıkan araç sahipleri için uygulanır.
  • 3. basamak: poliçenin ilk yılı hasarla sonuçlandıysa  %50 zam,
  • 2. basamak: poliçenin 2. yılı hasarla sonuçlandıysa %100 zam,
  • 1. basamak: poliçenin 3. yılının da hasarla sonuçlanması ile %150 zam uygulanır.

Koalay’da En Uygun Trafik ve Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Koalay’da aracınızın bilgilerini girdiğinizde, anlaşmalı sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri inceleyerek en uygun teklifi veren sigorta şirketi seçilebilir. Kredi kartı bilgilerinizi girerek poliçenizi anında satın alabilir, satın aldığınız poliçeyi yazdırılabilir veya e-posta adresinize mail olarak gönderebilirsiniz. Koalay.com web sitesi, kolay trafik ve kasko poliçelendirmesi yapabilmenin en avantajlı yoludur. 2 dakikada kasko yenileme işlemi nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

Aynı Marka Araçlar Arasında Neden Farklı Kasko Bedeli ve Primi Hesaplanır?

Araç yaşı yani model yılı kasko primlerinde belirleyicidir. Eski araçların ise bakım masrafları yüksek olduğundan kasko bedeli daha düşük ancak primler daha yüksek hesaplanır. İl bazında düşünüldüğünde aynı özellikteki aynı marka araçların kasko bedeli farklı hesaplanabilir. Trafik kazası riskinin fazla olduğu ve yoğun trafiğin yaşandığı büyük şehirlerde de kasko bedeli yüksek hesaplanabilir. Araçların bireysel, ticari, tarım gibi farklı amaçlı kullanımları da kasko bedeli üzerinde etkilidir. Kasko sigorta sorgulama işleminde aynı aracın bireysel ruhsatlısı ile ticari ruhsatlısı arasında farklı kasko bedelleri hesaplanabilir. Her aracın kasko bedeli farklı olabilir. Koalay’da aracınız için alacağınız kasko fiyatları, sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun fiyatlardır.

Kasko Sigortası otomatik olarak yenilenir mi?

Kasko sigortası başladığı tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir. Kasko, isteğe bağlı yapılan bir sigorta olduğundan yenileme işlemi de isteğe bağlı olur. Kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerin yapılması gerekir.

Trafik Sigortası Her Araç İçin Aynı mı Hesaplanır?

Hayır. Trafik sigortası sorgulama işlemi yapan araç sahipleri, sigorta şirketlerinin sunduğu en düşük ve en yüksek sigorta teklifleri arasından en uygun fiyatlı sigortayı yaptırabilir. Zorunlu Sigorta yaptırmış olan araç sahipleri ise bir başka sigorta şirketinden teklif alarak en ucuz trafik sigortası ile karşılaştıklarında var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilir. Tüm bunları yapabilmenin en kolay yolu ise Koalay.com web sitesidir. Koalay üzerinden yapılan trafik sigortası sorgulama işleminde araç modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgileri yeterlidir.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırılmadığında Ceza Uygulanır mı?

Trafik Sigortası trafiğe çıkan her motorlu araç için yapılması gereken yasal zorunluluğu olan bir sigorta türüdür ve her türlü trafik kazasında karşı tarafta meydana gelen zararları karşılar. Zorunlu Sigorta yaptırmamış araçlar trafikteyken trafik ekipleri tarafından belirlenirse, araçlar trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde öncelikle poliçe  yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır.Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;


Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.


Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.


Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.


Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Kolayca Teklif Al
Sorularınız için
444 88 83
çağrı merkezimize ulaşarak
destek alabilirsiniz.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri


Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak
sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.


Aksigorta Allianz Sigorta Anadolu sigorta Ankara Sigorta Doğa Sigorta Ergo Sigorta Eureko Sigorta Gig Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta MAPFRE Genel Sigorta Quick Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta