Kolay Sigorta

Online Trafik ve Kasko Sigortası

Kolay Sigorta

Online Trafik ve Kasko Sigortası

 • 20 sigorta şirketinden kasko ve trafik tekliflerini karşılaştır
 • Sigortanı ihtiyacına göre kişiselleştir
 • Taksit imkanlarından faydalan
 • 1 dakikada sigortanı online satın al
Sigorta Teklifi Al
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Çünkü kolay, hızlı ve güvenli! Ancak Koalay.com'da daha fazlası var: Teklif almak için farklı sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek yok. Hemen Koalay.com'a tıklayın, farklı sigorta şirketlerinin tekliflerine anında ulaşın, karşılaştırın ve sigortanızı 7/24 online satın alın. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigorta poliçesine, can sıkıcı çağrı merkezleri ile uğraşmadan sahip olun. Hatta poliçe tutarını kredi kartınıza taksitlendirin. Satın aldığınız poliçeyi, ister yazdırın ister e-posta ile kendinize gönderin. Çok koalay değil mi?

3 dakikada sigorta yenileme işlemi nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

AkSigorta, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, GİG Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta ve Zurich Sigorta ile aracınız için en uygun teklifi alabilirsiniz. Koalay.com bu sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak çalışan Türkiye'nin ilk online sigorta brokeridir.

Kasko sigortası, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alınır.

Zorunlu Trafik Sigortası” ya da diğer adıyla “Trafik Sigortası”, motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılamaktadır. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.

Eğer poliçe yıl sonunda hasarla sonuçlandıysa bir sonraki trafik sigortası poliçelendirmesinde zam, eğer yıl hasarsız tamamlandıysa belli oranda indirim uygulamaları vardır. 7 basamakta değerlendirilen bu uygulamaya göre;

 • 7. basamak: poliçenin 3. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %45 indirim,
 • 6. basamak: poliçenin 2. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %30 indirim,
 • 5. basamak: poliçenin ilk yılı hasarsız tamamlandıysa %15 indirim,
 • 4. basamak: Trafiğe ilk kez çıkan araç sahipleri için uygulanır.
 • 3. basamak: poliçenin ilk yılı hasarla sonuçlandıysa %50 zam,
 • 2. basamak: poliçenin 2. yılı hasarla sonuçlandıysa %100 zam,
 • 1. basamak: poliçenin 3. yılının da hasarla sonuçlanması ile %150 zam uygulanır.

Araç yaşı yani model yılı kasko primlerinde belirleyicidir. Eski araçların ise bakım masrafları yüksek olduğundan kasko bedeli daha düşük ancak primler daha yüksek hesaplanır. İl bazında düşünüldüğünde aynı özellikteki aynı marka araçların kasko bedeli farklı hesaplanabilir. Trafik kazası riskinin fazla olduğu ve yoğun trafiğin yaşandığı büyük şehirlerde de kasko bedeli yüksek hesaplanabilir. Araçların bireysel, ticari, tarım gibi farklı amaçlı kullanımları da kasko bedeli üzerinde etkilidir. Kasko sigorta sorgulama işleminde aynı aracın bireysel ruhsatlısı ile ticari ruhsatlısı arasında farklı kasko bedelleri hesaplanabilir. Her aracın kasko bedeli farklı olabilir. Koalay'da aracınız için alacağınız kasko fiyatları, sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun fiyatlardır.

Kasko sigortası başladığı tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir. Kasko, isteğe bağlı yapılan bir sigorta olduğundan yenileme işlemi de isteğe bağlı olur. Kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerin yapılması gerekir.

Hayır. Trafik sigortası sorgulama işlemi yapan araç sahipleri, sigorta şirketlerinin sunduğu en düşük ve en yüksek sigorta teklifleri arasından en uygun fiyatlı sigortayı yaptırabilir. Zorunlu Sigorta yaptırmış olan araç sahipleri ise bir başka sigorta şirketinden teklif alarak en ucuz trafik sigortası ile karşılaştıklarında var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilir. Tüm bunları yapabilmenin en kolay yolu ise Koalay.com web sitesidir. Koalay üzerinden yapılan trafik sigortası sorgulama işleminde araç modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgileri yeterlidir.

Trafik Sigortası trafiğe çıkan her motorlu araç için yapılması gereken yasal zorunluluğu olan bir sigorta türüdür ve her türlü trafik kazasında karşı tarafta meydana gelen zararları karşılar. Zorunlu Sigorta yaptırmamış araçlar trafikteyken trafik ekipleri tarafından belirlenirse, araçlar trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde öncelikle poliçe yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır.

Son güncelleme: 19.07.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Kolay Sigorta Buradan Alınır

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Kolay Sigorta Buradan Alınır

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Kolay Sigorta Buradan Alınır

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Kolay Sigorta Buradan Alınır

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Kolay Sigorta Buradan Alınır
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?