Ara
online seyahat sağlık sigortası

Online Seyahat Sağlık Sigortası

 • Koalay.com’dan 7/24 online seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. 
 • Yurt dışında tıbbi tedavi, vize başvurusunun reddi, ferdi kaza, bagaj kaybı, kapkaç, tur iptali gibi aksilikler için seyahatinizi teminat altına alabilirsiniz. 
 • Koalay.com ile yalnızca 3 adımda, sizi ve seyahatinizi güvence altına alacak en iyi seyahat sağlık sigortası poliçesine sahip olun.
Hemen Teklif Alın

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ve dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek hastalık, kaza, valiz kaybı, yaralanma ya da ani hastalık nedeniyle, yurt dışında tedavi gibi olanaklar sunan ve risklere karşı sizi güvence altına alan bir sigortadır. Yurt dışı seyahat sigortası, Avrupa ülkeleri için vize başvuruları esnasında aranan bir ön koşuldur. Bu sebeple “vize sigortası” olarak da adlandırılır.

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Seyahat sağlık sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinden yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlıkla ilgili risklere karşı koruyan özel bir sigorta türüdür. 

Sigortacı, seyahat sırasında, poliçenin geçerli olduğu tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı'ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar. 

Seyahat sağlık sigortasında yer alan teminatlarla ilgili hizmetler, sigorta şirketleri tarafından sağlanır. Bu hizmetlerin verilmesi, gerektiğinde Sigortacı tarafından, hizmet satın alma sözleşmeleri aracılığıyla asistan kişi ve şirketlere devredilebilir. 

Seyahat sağlık sigortası satın alan kişi yani Sigortalı, seyahate gidemediği durumda, poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce haber vermek ve poliçeyi sigorta şirketine iade etmek kaydıyla poliçesini iptal ettirerek ödediği sigorta primini geri alabilir.

Seyahat sağlık sigortası genel şartlarının tümünü öğrenmek için Türkiye Sigortalar Birliği’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Genel şartların tamamını okumak için tıklayın.

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Seyahat sağlık sigortası, Türk vatandaşlarına vize uygulayan bazı ülkeler tarafından, vize başvurularıyla beraber zorunlu olarak talep edilir. Seyahat sağlık sigortası başvurusunun Sigortacı ile Sigortalı arasında, Sigortalı’nın seyahate başlamasından önce yapılması zorunludur. Sigortadan yararlanacak kişinin başvuru yaptığı sırada Türkiye’de bulunması gerekir, aksi takdirde poliçe geçersiz olacaktır. Seyahat sağlık sigortası, zorunluluktan öte, seyahat esnasında karşılaşılabilecek aksiliklerin yaratacağı hasarları gidermek için alınması gereken bir önlemdir.

Seyahat Sağlık Sigortasının Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Seyahat sağlık sigortasının süresi, poliçe süresine bağlı olarak seyahat gün(leri) ya da 1 yıl olarak belirlenebilir ve bu süre içerisinde yalnızca seyahatta olunan süre içerisinde yani ülke sınırları dışında sigorta geçerlidir. Yurt dışına yapılan seyahatler için Türkiye sınırlarından çıkıldığının tespit edilerek pasaporta işlendiği an sigorta geçerlilik kazanır. Ülkemiz sınırlarına girildiğinin tespit edilerek pasaporta işlendiği andan itibaren ise geçerliliğini yitirir. Yurt dışından yapılan seyahatler içinse seyahat sağlık sigortasının geçerliliği, Türkiye sınırlarına girildiğinin tespit edilerek pasaporta işlendiği andan itibaren başlar ve yine ülke sınırları dışına çıkıldığının tespit edilerek pasaporta işlendiği an sona erer. 

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Zorunludur?

Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya gibi Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, vize koşulu olarak birçok ülke seyahat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmıştır. Seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olup olmadığınızı öğrenmek için seyahat edeceğiniz ülkenin/ülkelerin vize şartlarını kontrol edebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Koalay.com'dan satın alacağınız seyahat sağlık sigortasının size sunduğu temel teminatların yanı sıra; vizenin reddedilmesi durumunda vize başvurusu için yapılan ücretin karşılanması, ferdi kaza, bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi teminatı, aktarmalı uçuşun kaçırılması nedeniyle oluşacak masrafların karşılanması gibi ek teminatlara da sahip olabilirsiniz. 

Seyahat sağlık sigortasının teminat altına aldığı konuları şöyle sıralayabiliriz:

 • Yaralanma ve ani hastalık nedeniyle yurt dışında tıbbi tedavi
 • Yaralanma, hastalık veya taburculuk durumunda sigortalının nakli veya geri dönüşü
 • Vefat eden sigortalının ülkesine nakli, 
 • Acil durumlarda yakınlarına haber verilmesi 
 • İlaç gönderilmesi
 • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati
 • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması
 • Yaralanma veya ani hastalık nedeniyle konaklama süresinin uzatılması
 • Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle geri dönüş seyahati organizasyonu
 • Evde meydana gelen hasar nedeniyle beklenmeyen geri dönüşün organizasyonu
 • Hastanede kalan sigortalının ailesine yardım
 • İş seyahatine çıkmış hastanedeki sigortalının yerine gönderilen kişinin seyahatinin organizasyonu
 • Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması (Bagaj kaybı ve zarar görmesi, çalınması, gecikmeli bagaj)
 • Çifte rezervasyon nedeniyle gecikme
 • Aktarmalı uçuşun kaçırılması nedeniyle gecikme
 • Hukuki bilgilendirme
 • Tıbbi bilgi ve danışmanlık
 • Kapkaç
 • Ferdi kaza
 • Ölüm
 • Sürekli sakatlık
 • Vize başvurusunun reddedilmesi 
 • Mücbir bir sebeple katılımcının tur iptali
Risk almayın, seyahat sağlık sigortası yaptırın!

Koalay’ın 7/24 online sigorta hizmetiyle, 3 dakikada ve kolayca…


Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini, 3 dakikada ve kolayca satın alabilirsiniz.


Yalnızca 3 soruya vereceğiniz cevapla, Seyahat Sağlık Sigortası satın alabilirsiniz.


7/24 online sigorta hizmetlerimizden yararlanabilir, satın aldığınız poliçeyi anında e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


Poliçe ödemelerini, kredi kartıyla Verisign SSL güvencesiyle yapabilirsiniz.

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Koalayca Teklif Al

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri


Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak
sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.


Aksigorta Anadolu sigorta Ankara Sigorta Bereket Sigorta Doğa Sigorta Ergo Sigorta Eureko Sigorta Gig Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta MAPFRE Genel Sigorta Quick Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta