Motosiklet Sigortası

Motosiklet Sigortası

Motosiklet Sigortası

  • En uygun fiyat garantisiyle seç
  • Taksit olanaklarıyla ödeme yap
  • 1 dakikada motorsiklet sigortası satın al


Motorsiklet Sigortası Teklifi Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Son güncelleme: 08.08.2020

Kasko ve trafik sigortası, karayollarına kayıtlı tüm motorlu araçları kapsayan sigortalardır ve motosiklet sigortası da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Kasko isteğe bağlı yapılan bir sigortadır. Trafik sigortası ise zorunlu olarak yapılması gereken, yokluğunda yasal yaptırımların uygulandığı bir sigorta türüdür.

Kasko, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Motosiklet kaskosu yapan şirketler tarafından sunulan kasko teklifleri Koalay'dan alınabilir.

Zorunlu Trafik Sigortası” ya da genel bilenen adıyla “Trafik Sigortası”, motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda motosiklet için de zorunlu sigorta yaptırılmalıdır.

Motosiklet sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası'nın kapsamında olduğu gibi tüm motorlu araçlarda sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Bu özelliğiyle trafik sigortası motosiklette meydana gelen hasarları karşılamaz. Bunun için kasko yaptırmak gerekir.

Motosiklet kasko sigortası, kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Örneğin, aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi zararlar teminata dahildir.

Zorunlu Sigorta herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alır. Bu nedenle zorunludur. Zorunlu Trafik Sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko Sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse kasko sigortası yaptırarak kendini güvence altına alır.

Motosiklet kasko bedeli, motosikletin marka, model ve yaşına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesi dikkate alınarak belirlenir. Motosiklet sigorta hesaplama işlemini en kolay şekilde yapabilmek için Koalay.com web sitesinde istenen bilgiler girilerek en güncel kasko değeri öğrenilebilir.

Kasko yenileme işlemi otomatik olarak gerçekleşmez. Yenileme işlemi her sene tekrar etmelidir. Yapılan kasko sigortasının geçerlilik süresi 1 yıldır. Kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerin yapılması gerekir.

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası motosikletlere de yapılabilen sigortalardır. Kasko motor sigortası isteğe bağlı bir sigorta olsa da trafik kazalarında motor sahibinin de zararlarını karşıladığı için önemlidir. Kaskosuz motosikletler için uygulanan herhangi bir yasal yaptırım yoktur ancak Zorunlu Sigorta için aynı şey geçerli değildir. Trafik sigortası yaptırmamış olan motosikletler trafik denetimlerinde tespit edildiğinde trafikten men edilir ve en yakın otoparka çekilir. Araç sahibi, motorunu geri almak istediğinde öncelikle Zorunlu Trafik Sigortası poliçesini yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Trafikte Zorunlu Trafik Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır ve bu ceza 15 gün içinde ödendiğinde indirim uygulanır.

Hasarsızlık indirimi tüm motorlu araç sahiplerini kapsayan bir uygulamadır. Motosiklet sahipleri de yılı hasarsız tamamladığında bir sonraki yıl kasko poliçe fiyatları üzerinden indirim hakkına sahip olabilir.

Motosiklet sahiplerinin bu işlemi yapabilmeleri için sigorta şirketlerinden teklif alabilir. Trafik sigortası fiyatları için uygulanan teklifli indirim uygulamasıyla araç sahipleri Koalay'da bütçelerine en uygun sigortayı yaptırabilir. Zorunlu sigortasını yaptırmış olan motosiklet sahipleri ise bir Koalay aracılığıyla teklif alarak var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilirler. Bu uygulamayla motor sahipleri, aracın modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgilerine göre hesaplanan trafik sigortasında en uygun teklifli poliçeyi satın almış olur.

Motosiklet sahipleri Koalay.com web sitesinden en uygun trafik sigortası fiyatlarını bulabilmektedir. Koalay, anlaşmalı olduğu birçok sigorta şirketinin tekliflerini aynı anda görüntüleme fırsatı sunar. Online trafik ve kasko sigortası sorgulama sitesi Koalay motosiklet bilgilerini girerek anında teklifler görüntülenebilir ve en uygun fiyatlı poliçe hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Zorunlu Trafik Sigortası hesaplamasında her sigorta şirketi kendi istatistiki verilerine göre sigorta fiyat teklifleri sunar. Bu durumda araç sahipleri birbirinden farklı trafik sigortası teklifleri ile karşılaşabilir.Trafik sigortası sorgulaması yaparken sigorta şirketlerini tek tek araştırmak ve bilgi almak, hesaplamalar yapmak gerekir. Online trafik sigortası sorgulama sitesi Koalay üzerinden araç bilgileri girilerek anında teklifler görüntülenebilir. Tek bir ekranda tüm fiyat seçenekleri görüntülenebilir.

Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Motosiklet Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Motosiklet Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Motosiklet Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Motosiklet Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Motosiklet Sigortası

Çok Koalay değil mi?

Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında Mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında Mı?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer parça uygulaması nedir, eşdeğer parça nedir, eşdeğer parça kullanımında sistem nasıl işliyor, eşdeğer parça uygulaması ve sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  26.09.2019

Motosiklet Kasko İşlemleri

motosiklet kasko fiyatları, motosiklet kasko değeri, motosiklet kasko yapan firmalar, motosiklet kasko fiyat belirlenmesi
Motosiklet Kasko İşlemleri
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?

Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?