Motosiklet Sigortası

En Ucuz Motosiklet Sigortası Tekliflerine Ulaş

Motosiklet Sigortası

En Ucuz Motosiklet Sigortası Tekliflerine Ulaş

Plakam var
Plakam yok, sıfır araç
Plaka
TC Kimlik veya Vergi No
 • En Uygun Motosiklet Sigortası Fiyatlarını Gör
 • Motosiklet Sigortası Ödemesini Taksit İmkânıyla Yap
 • 1 Dakikada Motosiklet Sigortası Poliçesi Satın Al


Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Motosiklet Sigortası Tüketici Soruları

Evet, motosiklet trafik sigortası zorunludur. Motosiklet kasko sigortası ise zorunlu değildir. 

Motosiklet trafik sigortası, motosiklet sahiplerinin kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderlerini karşılar. Zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. 

Motosiklet kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı yapılan sigorta türüdür.

Motosiklet zorunlu trafik sigortası, zorunlu trafik sigortası kapsamında olduğu gibi tüm motorlu araçlarda sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Zorunlu trafik sigortası motosiklette meydana gelen hasarları karşılamaz. 

Motosiklette meydana gelen hasarları karşılamak için kasko sigortası yaptırmak gerekir. 

 • Çarpışma,
 • Çarpma/Çarpılma,
 • Kötü niyetli eylemler,
 • Yanma,
 • Çalınma teminatı,
 • Sel-su baskını, deprem,
 • Dolu, yangın, yıldırım veya yanardağ,
 • Fırtına gibi durumlarda oluşabilecek hasarları teminat altına alır.

Motosiklet kasko sigortası teminat kapsamları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir.

 • Motosiklet trafik sigortası zorunludur, motosiklet kasko sigortası zorunlu değildir.
 • Motosiklet trafik sigortası, herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alır. Kasko Sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.

Motosiklet kasko bedeli; motosikletin marka, model ve yaşına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesi dikkate alınarak belirlenir.

Kasko değer listesi hakkında detaylı bilgi almak için Koalay.com Kasko Değer Listesi sayfamızı ziyaret edin. 

Zorunlu motosiklet ve kasko sigortası yenilemesi otomatik olarak gerçekleşmez. Yenileme işlemi her sene tekrar edilmelidir. Yapılan sigortaların geçerlilik süresi 1 yıldır.  Bazı sigorta şirketleri kasko sigortasını aylık olarak da yapmaktadır. 

Motosiklet trafik sigortası yaptırmamış olan motosikletler trafik denetimlerinde tespit edildiğinde trafikten men edilir ve araç en yakın otoparka çekilir. Araç sahibi, motorunu geri almak isterse öncelikle zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırması gerekir. Ayrıca, trafikte trafik sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır ve bu ceza 15 gün içinde ödendiğinde indirim uygulanır. Motosiklet trafik sigortası yaptırmamanın cezası 2020 yılı için 132 TL’dir. 

Motosiklet kasko sigortası olmadığı tespit edilirse, zorunlu bir sigorta olmadığı için cezai işlem uygulanmaz.

Evet, motosiklet sahipleri hasarsızlık indiriminden yararlanma hakkına sahiptir. Hasarsızlık indirimi tüm motorlu araç sahiplerini kapsayan bir uygulamadır. Motosiklet sahipleri de yılı hasarsız tamamladığında bir sonraki yıl kasko poliçe fiyatları üzerinden indirim hakkına sahip olur.

Motosiklet trafik sigortası fiyatlarını;

 • Motosiklet sahibinin kaza geçmişi/hasar kademesi,
 • Motosikletin bulunduğu il kriterlerine göre tavan fiyatları belirler.

Ekstra teminat alınmadığı sürece, motosiklet trafik sigortası fiyatlarında tavan fiyat belirleyicidir.

Motosiklet sigortası en uygun fiyat teklifini, Koalay.com’dan “Motosiklet Sigortası Teklifleri Al” butonunu tıklayarak alın. Online trafik ve kasko sigortası sorgulama sitesi Koalay.com’a motosiklet bilgilerini girerek, anında teklifleri görüntüleyin ve cebinize uygun sigorta poliçesini satın alın. 

Aynı motosiklet için farklı trafik sigortası teklifleri çıkmasının nedeni sigortanın içerisinde yer alan teminatlardır. Trafik sigortası fiyatlarını sigorta tavan fiyatı belirlerken motosiklet kasko sigortası fiyatlarını ise poliçede yer alan ek teminatlar belirler. 

Kasko sigortası kapsamında olan teminatları detaylı inceleyerek size en uygun teminat kapsamına sahip sigorta poliçesini satın alın.

Son güncelleme: 13.06.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Motosiklet Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Motosiklet Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Motosiklet Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Motosiklet Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Motosiklet Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022