Ankara Sigorta

Trafik ve Kasko Sigortası

Ankara Sigorta

Trafik ve Kasko Sigortası

  • Ankara Sigorta’nın en uygun fiyatlı araç sigortaları Koalay’da.
  • Ankara Sigorta’nın kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini, diğer sigorta şirketlerinin teklifleriyle karşılaştırabilirsiniz.
  • Koalay’dan 7/24 hizmet alabilir, kredi kartıyla güvenle ödeyip anında poliçenizi bastırabilirsiniz.
Ankara Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Ankara Sigorta Tüketici Soruları

Türkiye'nin en eski sigorta şirketlerinden Ankara Sigorta, 1936 yılında kuruldu. Şirketin ana hisseleri, 2000 yılından beri Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na aittir. Türkiye genelinde 5 bölge müdürlüğü, 100'den fazla çalışan ve yaklaşık 800 acenteyle hizmet veren Ankara Sigorta, %100 Türk sermayesiyle yerli bir sigorta şirketidir.

2002 yılında Bureau Veritas Quality International aracılığıyla ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanan Ankara Sigorta, tüm faaliyet alanlarında Kalite Yönetim Sistemi'ni uyguluyor.

“Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası” ya da bilinen adıyla zorunlu trafik sigortası, karayolunda seyreden araçların üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedensel zararları karşılar, araç sahibinin kendisine veya aracına vereceği zararları karşılamaz. Trafik Kanunu'na göre trafik sigortası, Türkiye'de trafiğe çıkan her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Trafik sigortası her araç için zorunludur ve yaptırılmadığı takdirde maddi cezalar söz konusudur.

Ankara Sigorta ile sahip olacağınız zorunlu trafik sigortası poliçesi, Türkiye sınırları içinde geçerlidir ve yalnızca üçüncü kişilerin zararlarını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda sigortalının haksız taleplere karşı hukuki savunmasını sağlar.

Trafik sigortası tekliflerini incelemek ve en uygun poliçeyi satın almak için hemen Koalay.com'dan teklif alın.

Kasko sigortası, aracınızda meydana gelen hasarları, aracınızın piyasa değeri kadar güvence altına alan bir sigorta türüdür. Ankara Sigorta arayıcılığıyla sahip olacağınız kasko sigortası poliçesi, temel olarak trafik kazası, yangın, çalınma ve doğal afet gibi durumlarda aracınızda meydana gelen zararları teminat altına alır. Kasko poliçesi yaptırmak isteyen sürücüler ayrıca, çeşitli ek teminatlarla farklı riskleri de güvence altına alabilir. Ankara Sigorta'dan yaptıracağınız Kasko sigortası, yıllık olarak yapılır ve primi peşin veya kredi kartıyla taksitlerle ödenebilir.Ankara Sigorta ile aracınızı, kasko sigortasının ana teminatları dışında oluşabilecek zararlara karşı ek sözleşmeyle teminat altına alıp riskinizi azaltabilirsiniz. Kasko ürünleri, kapsamlarına göre 4 başlıkta sınıflandırılır: Dar kasko, standart kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko.

Koalay.com'un “kasko kişiselleştirme özelliği” sayesinde, istediğiniz kasko teminatlarını seçerek veya kaldırmak istediğiniz teminatları poliçenizden çıkararak ihtiyacınıza en uygun kasko poliçesine sahip olabilirsiniz. Böylelikle sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek kalmadan ihtiyacınız olmayan kasko teminatları için ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Yeni teminat seçimlerinizin yarattığı fiyat farkını veya indirimleri anında görebilirsiniz.

Kasko sigortası tekliflerini incelemek ve kişiselleştirilmiş en uygun poliçeyi satın almak için hemen Koalay.com'dan teklif alın.

Kaskosu olan sigortalılar, bir yıllık poliçe süresini hasarsız geçirdiğinde, poliçe yenileme dönemi geldiğinde, “hasarsızlık indirimi” adı verilen bir indirimden yararlanmaya hak kazanır. Aracınızla hasarsız geçirdiğiniz süre ne kadar uzun olursa, indirim oranı da o kadar artar. Hasarsızlık indirimi oranları belirlenirken, aracın yaşı, markası, modeli gibi etkenler ve kasko değer listesi belirleyici olur.

Sigortalıların tamir ve servis ihtiyaçlarını karşılamak üzere, güçlü bir anlaşmalı araç servis ağına sahip Ankara Sigorta, Türkiye genelinde 76 şehirde 1.300'den fazla anlaşmalı servisiyle müşterilerine hizmet veriyor.

Ankara Sigorta'nın servislerle yaptığı anlaşmalar sayesinde, kaskolu bir araç hasarlandığı takdirde sigortanın kapsamı dahilinde anlaşmalı servise götürülür, onarım işlemleri tamamlandıktan sonra sigortalı herhangi bir ödeme yapmadan aracını teslim alır. Ancak araç özel bir servise götürülürse, yapılan onarım masrafları, dosya tamamlandıktan sonra sigorta şirketi tarafından sigortalıya ödenir.

Koalay.com'dan sadece 3 adımda araç sigortası satın almak için hemen tıklayın.

Son güncelleme: 27.05.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Ankara Sigorta

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Ankara Sigorta

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Ankara Sigorta

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Ankara Sigorta

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Ankara Sigorta
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al