Ray Sigorta

Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

Ray Sigorta

Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

  • Ray Sigorta'dan kolayca bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini satın alabilirsiniz.
  • Koalay’da 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir.
Ray Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Ray Sigorta Tüketici Soruları

Koalay'da aracınız için Ray Sigorta zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Ray Sigorta aracılığıyla sahip olacağınız trafik sigortası poliçesi, motorlu aracın çalışır halde olması esnasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına ya da herhangi bir maddi zarara uğramasına sebep olduğu takdirde, 2918 sayılı Trafik Kanunu'na göre; aracı kullanana düşen hukuki sorumluluğu Hazine Müsteşarlığı'nca saptanan limit ölçüsünde temin eder ve bu değer tutarında zarar gören kimsenin zararını karşılar.

Koalay'da aracınız için Ray Sigorta kasko paketlerinden birini yaptırabilirsiniz. Ray Sigorta ile sahip olacağınız kasko poliçesiyle aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz, kaza anında araçta oluşacak hasarların temin edilmesini sağlamasının yanında, yüksek tamir masraflarının karşılanması için size destek olur.

Koalay'ı kullanarak, Ray Sigorta'dan online olarak sadece 3 adımda DASK (zorunlu deprem sigortası) ve seyahat sağlık sigortanızı satın alabilirsiniz.

1958 yılında Türk Hava Yolları, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT girişimleri ile kurulan Ray Sigorta 1992 yılında sonra özelleştirilmiştir. Ray Sigorta'nın 2011 yılı itibariyle %81,59 hissesi TBIH Services Group N.V, %12,67 hissesi Vienna Insurance Group (VIG), % 5,7'si ise halka açıktır.

Ray Sigorta'da özel araçlar için hazırlanmış Genişletilmiş Kasko, kadın sürücülere özel Prenses Kasko, bebeği olanlar için Baby On Board Kasko ve tüm detaylarıyla onarılmış pert araçlar için 2. Şans Kasko sigortası paketleri bulunuyor.

Ray Sigorta, araç, sürücü, araçtaki yolcular için kapsamlı bir güvencedir. Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması; hareket halinde ya da durma halindeyken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar Ray Sigorta ile güvence altındadır. Aynı zamanda üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açtığı zararlar; aracın yanması; aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi de Ray Kasko ile teminat altına alınır.

Genişletilmiş Kasko, İhtiyari Mali Sorumluluk, Koltuk Feri Kaza Sigortası ve Hukuksal Koruma Sigortası'nın da otomatik olarak devreye girdiği bir poliçedir. İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası ile aracın kullanılması sırasında üçüncü şahıslara verilecek bedeni ve maddi zararların Trafik Sigortası teminat limitlerinin üstünde kalan kısmı poliçede yazılı limitlere kadar teminat altına alınır. Koltuk Ferdi Kaza Sigortası'nda araçta seyahat eden sürücü ve yolcuların kazada yaralanması, sakatlanması ya da ölmesi sonucu ortaya çıkan masrafları poliçedeki limite göre temin edilir. Hukuksal Koruma Sigortası ise araç sahibi ya da araç sürücüsünün hukuksal uyuşmazlıklarda anlaşmaya varma ya da yargılama usulleri çerçevesinde giderilmesinde ve hukuksal çıkarların korunması için yapılması gereken gider ve edimleri üstlenir.

Ray Sigorta, tüm detaylarıyla onarılmış pert araçları 2. Şans Kasko poliçesiyle güvenceye alır. Geniş kapsamlı bir sigorta olan 2. Şans Kasko, 0-5 yaş aralığındaki otomobil, kamyonet ve minibüslere yaptırılabilir. Bu kaskodan yararlanmak isteyen araç sahipleri, araçlarını mutlaka muayenesini yaptırmalıdır. 2. Şans Kasko'nun geniş teminat yapısı; çarpma, çarpışma, hırsızlık, sel, su baskını, çekme ve çekilme zararları gibi birçok durumda güvence sağlar.

Prenses Kasko, kadınların kaza sonrasında yapması gereken sigorta işlemlerinin Ray Sigorta tarafından yapıldığı özel bir pakettir. Özel İhbar Hattı, Özel Moto Vale Hizmeti, Taksi Hizmeti ve onarılan aracın kapıya kadar götürülmesi Ray Sigorta tarafından kadınlara özel olarak sunulan Prenses Kasko hizmetleridir.

Kaza sonrası yapılması gereken tüm işlemleri kadın sürücüler yerine üstlenen Ray Sigorta, kadınların kaza sonrasında yaşadığı çekici çağırmadan araç onarım sürecinin takibine kadar her şeyi üstleniyor. Süreç, kaza sonrasında Prenses Kasko'ya özel İhbar Hattı'nın aranmasıyla başlıyor ve geri kalan tüm işleri Ray Sigorta takip ediyor. Prenses Kasko'da işlem sırası şu şekilde:

  • Prenses Kasko sahibi sürücü kaza anında Prenses Kasko'ya ait Ray Sigorta iletişim hattı üzerinden Ray Sigorta'ya ulaşmalı.
  • Kaza yerine Ray Sigorta tarafından gönderilen moto vale, sürücünün kaza tespit tutanağını doldurmasına yardımcı olur. Araç yürür durumda ise moto vale aracı servise götürür, yürüyemeyecek durumda ise aracın çekilmesi için işlemleri sürücü yerine gerçekleştirir.
  • Sürücü, kaza sonrasında istediği yere taksi ile gidebilir. Taksi ücretini Ray Sigorta karşılar.
  • Hasarlı aracı sürücü yerine servise götüren Ray Sigorta, ikame aracı istenen yere getiriyor. Yetkili kişi onarım sürecini takip ederek, sürücüyü bilgilendiriyor. Kaza yapan aracın onarımı tamamlandığında onarılan araç adrese getiriliyor ve ikame araç teslim alınıyor.

Bu paket 0-6 yaş arası çocuğu olanlar için tasarlanmış bir sigorta ürünüdür. Sigorta paketindeki standart ürün kapsamına ek olarak;

  • Hususi otomobil kullanım tarzındaki araçlarda ekstra %25'e varan indirim avantajı sağlar.
  • Zengin asistans hizmetlerine ilaveten Bebek, Çocuk, Yaşlı Bakıcısı ve Oyun Ablası bulmak için poliçe süresi içerisinde bir kez 3 saat ücretsiz verdiği asitans hizmeti* ile sadece aracınızda değil evde de hayatınızı kolaylaştırır.

Ray Sigorta tarafından 2016 yılında satışa sunulan Prenses Kasko ve diğer tüm Ray Sigorta kasko ürünlerini satın almanın en kolay yolu online sigorta brokeri Koalay.com'dur. Ray Sigorta kasko paketlerinden herhangi birinden bütçenize en uygun kasko teklifini almak için araç bilgilerinizi Koalay.com üzerinden girin. En uygun teklifi seçin ve sigortanızı anında satın alın. Koalay'dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alınabilir. Ray Sigorta poliçe sorgulama işlemi ile var olan poliçenizi inceleyebilirsiniz. Poliçenizi satın aldıktan sonra, ister doğrudan yazdırabilir ya da e-posta olarak dijital ortamda saklayabilirsiniz.

Son güncelleme: 14.04.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Ray Sigorta Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Ray Sigorta Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Ray Sigorta Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Ray Sigorta Kasko, Trafik ve DASK Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Ray Sigorta Kasko, Trafik ve DASK Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022