Aksigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

Aksigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

 • Koalay’da 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir,
 • Aracınız için en uygun poliçeyi anında satın alabilir, poliçenizi online bastırabilirsiniz.
AKSigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Aksigorta Tüketici Soruları

Koalay'da aracınız için Aksigorta trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Kaza sonucunda diğer araç ve üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi koruma altına alan ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na tabi olan trafik sigortası, zorunlu bir sigorta türüdür. Trafikte meydana gelen bir kazada karşı tarafın hasarını, kapsadığı limitler ölçüsünde kaşılar.

Koalay'da aracınız için Aksigorta kasko sigortası yaptırabilirsiniz.  Aksigorta ile sahip olacağınız kasko poliçesiyle aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz, kaza anında araçta oluşacak hasarların temin edilmesini sağlamasının yanında, yüksek tamir masraflarının karşılanması için size destek olur.

Aksigorta 4 farklı ihtiyaca göre asko paketleri sunuyor. Akkasko, Pratik Kasko, Muafiyetli Oto Kaskom ve Marka Kasko.

Akkasko çarpışma, çalınma, sel, anahtar çalınması, yanlış yakıt dolumu, yolda kalma, yaralanma gibi birçok riske karşı sürücüyü, yolcularını, aracı, araç içindeki eşyayı, karşı araçla yolcularını ve 3.şahısları güvence altına alır.

Akkasko ürününde araç sahiplerine detaylı bir ek teminat listesi de sunuluyor. Buna göre;

 • Grev, terör, lokavt, kargaşalık, halk hareketlerinde araçta meydana gelen zararlar
 • Aracı yetkili olmayan kişilerin çekmesi sonucu araçta meydana gelen zararlar
 • Patlayıcı, yakıcı ve parlayıcı madde taşınması
 • Aracın orijinalinde bulunmayan aksesuarlar
 • Toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım, sel ve su baskını nedeniyle meydana gelen zararlar
 • Kıymet kazanma indirimi istisnası
 • Yurtdışı ek teminatı
 • Anahtar çalınması ve kaybolması
 • Anahtarın ele geçirilerek aracın çalınması
 • Kişisel eşyalar
 • Sigara ve benzeri yanıklar
 • Yanlış akaryakıt dolumu
 • Kemirgen hayvanların vereceği zararlara karşı araç sahibinin isteğine bağlı olarak Akkasko'nun ek teminatlarından yararlanılabilir.

Akkasko'da Mini Onarım Hizmeti, Acil Tıbbi Yardım, Yol Yardımı, Sıfır Araç Koruması, Hasarsızlık İndirimi, Geçici Araç Hizmeti gibi ücretsiz hizmetlerden yararlanmak mümkün. Ayrıca Aksigorta Kasko paketlerinin tümünde ücretsiz Mini Onarım Hizmeti vardır. Mini Onarım hizmeti ile küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları hasarsızlık indirimi bozulmadan onarılır.

Pratik Kasko ile araç kazadan yolda kalmaya, çalınmadan sele, anahtar çalınmasından yanlış yakıt dolumuna kadar birçok riske karşı güvence altındadır. Kasko paketine Vale Hizmeti'nin eklenmesiyle kaza anında Aksigorta personeli araç sahibinin istediği yerden gelip aracı alarak Aksigorta'nın garantili servislerinden birine götürür ve onarım süresi boyunca yedek araç verilir.

Ekonomik kasko isteyen araç sahipleri Muafiyetli Oto Kaskom yaptırabilir. Değeri 50 bin TL'ye kadar olan araçları kazada, yolda kalma durumunda, çalınmada, selde, yangında, hırsızlıkta ve daha birçok riskte koruyan kasko paketi, aracı, yolcuları, sürücüyü ve karşı araç ile yolcularını da güvence altına alır.

Aksigorta Muafiyetli Oto Kaskom poliçesi satın alan araç sahipleri, Acil Tıbbi Yardım, Mini Onarım Hizmeti, Sıfır Araç Koruması ve Otopark Koruması hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilir. Acil Tıbbi Yardım ile ücretsiz ambulans ile hemen yardım gönderilir, acil müdahalede ilaç ve malzemeler ücretsiz olarak temin edilir. Mini Onarım'da küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan onarılır. Sıfır Araç Koruması'nda sıfır kilometre araçlar tam hasar aldığında anahtar teslim bedel ödenir. Otopark Koruması ile araç bırakılan otoparktan çalınsa bile otoparka ait resmi fiş varsa bedeli ödenir.

Aksigorta Marka Kasko ürünü Toyota, Honda, Nissan, Peugeot markalarına özel hizmetler sunmaktadır. Ürün kapsamında olan hizmetler şunlardır:

 • %100 orjinal hasar onarımı
 • Mini Onarım Hizmeti Ayrıcalığı
 • Hasar dosyalarında hızlı onay
 • Yedek araç ve vale hizmeti

Aksigorta Kasko poliçesi satın almanın en kolay yolu Koalay.com'dur. Aksigorta Kasko paketlerinden herhangi birinden bütçenize en uygun Kasko teklifini almak için araç bilgilerini Koalay.com üzerinden girerek, Aksigorta Kasko poliçenizi birkaç adımda online olarak bastırabilirsiniz. Koalay'dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alınabilir. Aksigorta poliçe görüntüleme işlemi ile var olan poliçenizi inceleyebilirsiniz.Poliçenizi satın aldıktan sonra, ister doğrudan yazdırabilir ya da e-posta olarak dijital ortamda saklayabilirsiniz.

Son güncelleme: 13.06.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Aksigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Aksigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Aksigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Aksigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Aksigorta Kasko ve Trafik Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022