Bereket Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

Bereket Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

  • Bereket Sigorta’nın kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini, diğer sigorta şirketlerinin teklifleriyle ücretsiz karşılaştırabilir, 5 adımda kolayca satın alabilirsiniz.
  • Koalay’dan 7/24 hizmet alabilir, kredi kartıyla güvenle ödeyip anında poliçenizi bastırabilirsiniz.
Bereket Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Bereket Sigorta Tüketici Soruları

1995 yılında kurulan Bereket Sigorta, Türkiye'de sigortacılığın tabana yayılması amacıyla faaliyet gösteriyor. 2017 yılında hisselerinin % 76,31'i Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri‘ne devredilmiştir. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal Yardım Vakfı'nın da %9,90'lık bir hisseye sahip olduğu Bereket Sigorta'nın geriye kalan %13,79 kısmı ise 55 farklı özel ortağa aittir.

Yurt geneline dağılmış 5 bölge müdürlüğü, 2 bölge temsilciliği ve 623 acentesi ile Bereket Sigorta temel sigortacılık ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılıyor.

“Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası” ya da bilinen adıyla zorunlu trafik sigortası, karayolunda seyreden araçların üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedensel zararları karşılar, araç sahibinin kendisine veya aracına vereceği zararları karşılamaz. Trafik Kanunu'na göre trafik sigortası, Türkiye'de trafiğe çıkan her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Trafik sigortası her araç için zorunludur ve yaptırılmadığı takdirde maddi cezalar söz konusudur.

Bereket Sigorta, trafik sigortası temel teminatlarına ek olarak trafik asistan teminatı ve ferdi kaza teminatı olmak üzere 2 ek teminat imkanı da sunuyor.

Kasko sigortası, aracınızda meydana gelen hasarları, aracınızın piyasa değeri kadar güvence altına alan bir sigorta türüdür. Bereket Sigorta arayıcılığıyla sahip olacağınız kasko sigortası poliçesi, temel olarak trafik kazası, yangın, çalınma ve doğal afet gibi durumlarda aracınızda meydana gelen zararları teminat altına alır. Kasko poliçesi yaptırmak isteyen sürücüler ayrıca, çeşitli ek teminatlarla farklı riskleri de güvence altına alabilir. Bereket Sigorta'dan yaptıracağınız Kasko sigortası, yıllık olarak yapılır ve primi peşin veya kredi kartıyla taksitlerle ödenebilir.

Bereket Sigorta ile aracınızı, kasko sigortasının ana teminatları dışında oluşabilecek zararlara karşı ek sözleşmeyle teminat altına alıp riskinizi azaltabilirsiniz.

Koalay.com'un “kasko kişiselleştirme özelliği” sayesinde, istediğiniz kasko teminatlarını seçerek veya kaldırmak istediğiniz teminatları poliçenizden çıkararak ihtiyacınıza en uygun kasko poliçesine sahip olabilirsiniz. Böylelikle sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek kalmadan ihtiyacınız olmayan kasko teminatları için ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Yeni teminat seçimlerinizin yarattığı fiyat farkını veya indirimleri anında görebilirsiniz.

Kaskosu olan sigortalılar, bir yıllık poliçe süresini hasarsız geçirdiğinde, poliçe yenileme dönemi geldiğinde, “hasarsızlık indirimi” adı verilen bir indirimden yararlanmaya hak kazanır. Aracınızla hasarsız geçirdiğiniz süre ne kadar uzun olursa, indirim oranı da o kadar artar. Hasarsızlık indirimi oranları belirlenirken, aracın yaşı, markası, modeli gibi etkenler ve kasko değer listesi belirleyici olur.

Bereket Sigorta, 3 ayrı servis seçeneği sunan kasko sigortası paketleri sunuyor:

  • Tüm Servisler: Sigortalı, herhangi bir hasar durumunda aracın onarımını yetkili ve özel (anlaşmalı veya anlaşmasız) tüm servislerde yaptırabilir.
  • Özel Servisler (Orijinal Parça): Sigortalı, herhangi bir hasar durumunda aracın onarımını anlaşmalı veya anlaşmasız tüm özel servislerde yaptırabilir.
  • Özel Servisler (Eşdeğer Parça): Sigortalı, herhangi bir hasar durumunda aracın onarımını anlaşmalı veya anlaşmasız tüm özel servislerde yaptırabilir. Onarımın özel servisler yerine yetkili (anlaşmalı veya anlaşmasız) servislerde yaptırılması durumunda toplam hasar bedeli üzerinden % 25'i oranında kesinti yapılır.
Son güncelleme: 19.07.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Bereket Sigorta

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Bereket Sigorta

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Bereket Sigorta

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Bereket Sigorta

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Bereket Sigorta
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al