İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

En Ucuz İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Tekliflerine Ulaş

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

En Ucuz İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Tekliflerine Ulaş

Plaka
TC Kimlik veya Vergi No

İMM sigortası satın alabilmeniz için aktif bir trafik sigortası poliçeniz bulunmalıdır.

 • İMM Sigortası Teklifleri Al
 • İMM Sigortası Fiyatlarını Gör
 • İMM Sigortasını Taksit İmkânıyla Yap
 • 1 Dakikada İMM Sigortası Poliçesi Satın Al
Test
Teklifleri Karşılaştır
Test
12 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

İMM Sigortası Tüketici Soruları

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, zorunlu trafik sigortasının teminat limitlerini aşan durumlarda üçüncü kişilere verdiği maddi ve bedeni zararlar sonucunda tazminat taleplerini poliçede belirtilmiş limitler dâhilinde karşılar. Belirtilen teminat limitleri kapsamında manevi tazminat talepleri poliçede bulunması durumunda teminat altına alınabilir. Tam adı, Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluk Sigortası’dır.

Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, zorunlu trafik sigortasının teminat limitlerini aşan durumlarda üçüncü kişilere verdiği maddi ve bedeni zararlar sonucunda tazminat taleplerini limitsiz karşılar.

Hayır, İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası zorunlu değildir. İMM sigortası, zorunlu trafik sigortasına veya kasko poliçesine eklenebilir.

Evet, Koalay.com İMM sigortası sayfamızdan poliçenizi online olarak yaptırabilirsiniz. Plaka ve T.C. kimlik numarası ile İMM sigortası teklifi alıp poliçenizi satın alabilirsiniz.

İMM Sigortası, maddi ve fiziksel zararları trafik sigortasının yetmediği durumlarda poliçede belirtilen limitler kapsamında teminat altına alır.

Evet, manevi tazminat talepleri sigorta poliçesinde yer alması durumunda limitler dâhilinde kapsar.

Aşağıdaki haller İMM Sigortası teminatı dışındadır:

 • aracı sevk ve idare edenin, aracı sevk ve idare ederken uğrayacağı zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler
 • sigortalının kendisinin uğrayacağı zararlar
 • araç sahibi ile işleteni arasındaki ilişkide araca gelen zararlar dolayısıyla ileri sürülen talepler
 • poliçede gösterilen aracın ve bu araç ile taşınan malların (yolcu bagajı ve benzeri eşya teminat dahilindedir) veya çekilen şeylerin bozulması zarar ve ziyan uğraması yüzünden ileri sürülen talepler
 • çalınan veya gasp edilen aracın sebep olduğu ve Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletenin sorumlu olmadığı zararlar ile aracın çalındığını ve/veya gasp edildiğini bilerek binen yolcuların zarara uğramaları nedeniyle ileri sürülen talepler
 • aracın gözetim, onarım, bakım, alım-satım, araçta değişiklik yapılması amacı ile veya benzeri bir amaçla faaliyette bulunan teşebbüslere bırakılmasından sonra aracın sebep olduğu zararlara ilişkin her türlü talepler
 • hız yarışlarına iştirak ve yarış güzergahında yapılan antrenmanlar sırasında meydana gelebilecek zarar ve ziyan nedeniyle ileri sürülen talepler
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemlerinde ve bu eylemlerden doğan sabotajda kullanılan araçların neden olduğu hasarlar
 • patlayıcı ve parlayıcı maddeler taşınması (yedek akaryakıt hariç) sebebiyle meydana gelen zarar ve ziyanlardan dolayı ileri sürülen talepler
Son güncelleme: 14.04.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al