Online-sigorta-sorgulama

Online Sigorta Sorgulama

Sadece birkaç dakika içinde farklı birçok sigorta şirketinin fiyatlarını karşılaştırın, aracınız için en uygun zorunlu trafik sigortası ve kasko teklifini seçin, anında satın alın.
  • Koalay’ın sunduğu teklifler sigorta şirketlerinin fiyatlarına ilave ücret veya komisyon içermiyor.
  • Koalay’dan 365 gün ve 7/24 online sigorta poliçenizi satın alabilirsiniz.
Online Teklif Alın

Koalay Nedir?

Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayan ve ihtiyacınıza uygun teklifleri komisyonsuz ve ek ücret olmadan ekranınıza getiren bir sigorta sorgulama sitesidir. Koalay.com bu işi yaparken zamandan tasarruf etmenizi ve poliçenizi kolayca satın almanızı sağlar.

Koalay’dan Teklif Almak İçin Siteye Üye Olmak Gerekiyor mu?

Hayır. Kasko ve trafik sigortası için Koalay’dan sigorta sorgulama yaparak teklif almak istiyorsanız, siteye üye olmadan 5 adımda hızlı teklif alabilirsiniz. Koalay.com’da “teklif al” butonuna bastıktan sonra;

  • Kişisel bilgilerinizi girin (ad, soyad, telefon ve Eposta)
  • TC kimlik ya da vergi numaranızı girin
  • Aracın sahibi olup olmadığınızı belirtin (poliçenizi mi yenilemek mi istiyorsunuz, yeni bir poliçe mi satın almak istiyorsunuz?)
  • Araç plakası, ruhsat no ve ruhsat seri no bilgilerini girin
  • Size sunulan tekliflerden dilediğinizi seçin ve poliçenizi satın alın

Koalay’da Hangi Sigorta Şirketlerinden Kasko ve Trafik Sigortası Teklifi Alınabilir?

Koalay’ın birlikte çalıştığı aşağıdaki tüm sigorta şirketlerinden kasko ve trafik sigortası teklifi alınabilir: Anadolu Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Zurich Sigorta. Tüm bu sigorta şirketlerinin iletişim bilgilerine Koalay’dan ulaşabilirsiniz. Sorularınız için 444 88 83’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Koalay’da Poliçe Satın Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Koalay’da kasko ve trafik sigortası poliçesini satın almak hem çok kolay hem de güvenli. Koalay’ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden size sunulan tekliflerden birini seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek kasko ya da trafik sigortası poliçenizin anında hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilgileriniz Koalay’da son teknoloji güvenlik sistemlerinin güvencesi altındadır ve üçüncü şahıs ya da kurumlarla paylaşılmaz. Koalay’da ödemelerinizi Sanal POS ile peşin ya da taksitli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığınız bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle verdiğiniz bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmaz.

Koalay.com’da Kasko Teklifleri Nasıl Yapılır?

Koalay’da yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Anlaşmalı sigorta şirketlerinden anlık olarak alınan fiyatlar ile kasko teklifleri hazırlanır. Sigorta şirketinin sunduğu kasko fiyatı üzerine komisyon veya ek ücret eklenmeden sunulur. Sigorta şirketleri sundukları fiyatları kendileri belirlemektedir.

Zorunlu Trafik Sigortasında Teklifli İndirim Nedir?

Teklifli indirim ile araç sahipleri, aracın modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgilerine göre hesaplanan trafik sigortasında en uygun teklifli trafik sigortasını satın alabilir. Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmış olan araç sahipleri ise sigorta sorgulama yaparak bir başka sigorta şirketinden teklif alabilir ve daha uygun fiyatlı trafik sigortası bulduklarında var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilirler.

Koalay’dan Alınan Kasko ve Trafik Sigortası Poliçe Teminatları Ne Zaman Başlar?

Poliçe teminatlarının başlaması için sigorta primin tamamının ya da primler taksitle ödenecekse peşinatın ilk taksitinin poliçe yapılır yapılmaz ve en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmesi gerekir. Aksi takdirde, poliçe teslim edilmiş olsa dahi sigortacının sorumluluğu dolayısıyla poliçe teminatı başlamaz.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasında Ne Fark Var?

Trafik sigortası zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta türüdür ve sadece aracın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alır. Zorunlu trafik sigortası kendi aracınızın hasarını ödemez. Kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumları ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Kasko sigortası hasar durumunda kendi aracınızda meydana gelen maddi zararları teminat altına alır.

Trafik Sigortası Yaptırılmadığında Ne Olur?

Trafiğe çıkan her motorlu araç trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmamış araçlar trafikteyken trafik ekipleri tarafından belirlendiğinde, araçlar trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde öncelikle Zorunlu Trafik Sigortası poliçesini yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Trafikte Zorunlu Trafik Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır.

Kasko Yaptırılmadığında Ne Olur?

Trafik sigortası, kazaya sebebiyet veren araçların hasarını karşılamadığı için bu durumda kasko yaptırılması gerekir. Kasko isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigortadır. Trafik kazasında ya da herhangi bir hasar durumunda güvence sağlayan kasko olmadığında, araç sahibi araçta meydana gelen hasarı ve tedavi masraflarını kendisi karşılar.Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;


Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.


Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.


Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.


Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Kolayca Teklif Al
Sorularınız için
444 88 83
çağrı merkezimize ulaşarak
destek alabilirsiniz.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri


Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak
sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.


Aksigorta Allianz Sigorta Anadolu sigorta Doğa Sigorta Ergo Sigorta Eureko Sigorta Gig Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta MAPFRE Genel Sigorta Quick Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta