Online Sigorta Sorgulama

Kasko ve Trafik Sigortası

Online Sigorta Sorgulama

Kasko ve Trafik Sigortası

 • En hesaplı kasko ve trafik sigortası poliçesini, sigorta şirketlerini tek tek aramadan Koalay’dan satın alabilirsiniz. Üstelik 7/24 ve online!
 • 30 saniye içinde anlaşmalı 20 sigorta şirketinden karşılaştırmalı kasko ve trafik sigortası tekliflerinizi görebilirsiniz.
 • Koalay.com Türkiye’nin en büyük ve ilk online sigorta brokeridir!
Online Sigorta Sorgula
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Çünkü kolay, hızlı ve güvenli! Ancak Koalay.com'da daha fazlası var: Teklif almak için farklı sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek yok. Hemen Koalay.com'a tıklayın, farklı sigorta şirketlerinin tekliflerine anında ulaşın, karşılaştırın ve sigortanızı 7/24 online satın alın. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigorta poliçesine, can sıkıcı çağrı merkezleri ile uğraşmadan sahip olun. Hatta poliçe tutarını kredi kartınıza taksitlendirin. Satın aldığınız poliçeyi ister anında yazdırın ister e-posta ile kendinize gönderin. Çok koalay değil mi?

3 dakikada sigorta yenileme işlemi nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

Hayır. Kasko ve trafik sigortası için Koalay'dan sigorta sorgulama yaparak teklif almak istiyorsanız, siteye üye olmadan 5 adımda hızlı teklif alabilirsiniz. Koalay.com'da “teklif al” butonuna bastıktan sonra;

 • Kişisel bilgilerinizi girin (ad, soyad, telefon ve Eposta)
 • TC kimlik ya da vergi numaranızı girin
 • Aracın sahibi olup olmadığınızı belirtin (poliçenizi mi yenilemek mi istiyorsunuz, yeni bir poliçe mi satın almak istiyorsunuz?)
 • Araç plakası, ruhsat no ve ruhsat seri no bilgilerini girin
 • Size sunulan tekliflerden dilediğinizi seçin ve poliçenizi satın alın

Koalay'ın birlikte çalıştığı aşağıdaki tüm sigorta şirketlerinden kasko ve trafik sigortası teklifi alınabilir:

Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, GİG Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta ve Zurich Sigorta

Tüm bu sigorta şirketlerinin iletişim bilgilerine Koalay'dan ulaşabilirsiniz. Sorularınız için 444 88 83'ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Koalay'da kasko ve trafik sigortası poliçesini online satın almak hem çok kolay hem de güvenli. Koalay'ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden size sunulan tekliflerden birini seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek kasko ya da trafik sigortası poliçenizin anında hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilgileriniz Koalay'da son teknoloji güvenlik sistemlerinin güvencesi altındadır ve üçüncü şahıs ya da kurumlarla paylaşılmaz. Koalay'da ödemelerinizi Sanal POS ile peşin ya da taksitli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığınız bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle verdiğiniz bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmaz.

Teklifli indirim ile araç sahipleri, aracın modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgilerine göre hesaplanan trafik sigortasında en uygun teklifli trafik sigortasını satın alabilir. Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmış olan araç sahipleri ise sigorta sorgulama yaparak bir başka sigorta şirketinden teklif alabilir ve daha uygun fiyatlı trafik sigortası bulduklarında var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilirler.

Eğer poliçe yıl sonunda hasarla sonuçlandıysa bir sonraki trafik sigortası poliçelendirmesinde zam, eğer yıl hasarsız tamamlandıysa belli oranda indirim uygulamaları vardır. 7 basamakta değerlendirilen bu uygulamaya göre;

 • 7. Basamak: poliçenin 3. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %45 indirim,
 • 6. Basamak: poliçenin 2. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %30 indirim,
 • 5. Basamak: poliçenin ilk yılı hasarsız tamamlandıysa %15 indirim,
 • 4. Basamak: Trafiğe ilk kez çıkan araç sahipleri için uygulanır.
 • 3. Basamak: poliçenin ilk yılı hasarla sonuçlandıysa %50 zam,
 • 2. Basamak: poliçenin 2. yılı hasarla sonuçlandıysa %100 zam,
 • 1. Basamak: poliçenin 3. yılının da hasarla sonuçlanması ile %150 zam uygulanır.

Hasarsız geçirdiğiniz 1 yılın sonunda, gelecek yılki kasko poliçenizde;

 • 1. Kademe: İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede %30 indirim,
 • 2. Kademe: İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40 indirim,
 • 3. Kademe: Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50 indirim,
 • 4. Kademe: Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60 oranlarında indirim alabilirsiniz.

İndirim oranları her sigorta şirketinde aynı olmayabilir. Hasarsızlık indirimi oranlarının belirlenmesinde aracınızın yaşı, markası, modeli gibi faktörler de ön plana çıkmakta ve kasko değer listesi belirleyicidir. Daha fazla bigi için, Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Poliçe teminatlarının başlaması için sigorta primin tamamının ya da primler taksitle ödenecekse peşinatın ilk taksitinin poliçe yapılır yapılmaz ve en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmesi gerekir. Aksi takdirde, poliçe teslim edilmiş olsa dahi sigortacının sorumluluğu dolayısıyla poliçe teminatı başlamaz.

Trafik sigortası zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta türüdür ve sadece aracın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alır. Zorunlu trafik sigortası kendi aracınızın hasarını ödemez. Kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumları ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Kasko sigortası hasar durumunda kendi aracınızda meydana gelen maddi zararları teminat altına alır.

Trafiğe çıkan her motorlu araç trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmamış araçlar trafikteyken trafik ekipleri tarafından belirlendiğinde, araçlar trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde öncelikle Zorunlu Trafik Sigortası poliçesini yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Trafikte Zorunlu Trafik Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır.

Trafik sigortası, kazaya sebebiyet veren araçların hasarını karşılamadığı için bu durumda kasko yaptırılması gerekir. Kasko isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigortadır. Trafik kazasında ya da herhangi bir hasar durumunda güvence sağlayan kasko olmadığında, araç sahibi araçta meydana gelen hasarı ve tedavi masraflarını kendisi karşılar.

Son güncelleme: 19.07.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Online-sigorta-sorgulama

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Online-sigorta-sorgulama

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Online-sigorta-sorgulama

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Online-sigorta-sorgulama

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Online-sigorta-sorgulama
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir?