Koru Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

Koru Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

 • Koru Sigorta kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini diğer sigorta firmalarının teklifleri ile karşılaştırın.
 • Koalay’da 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir, aracınız için en uygun poliçeyi anında satın alabilir, poliçenizi online bastırabilirsiniz.
Koru Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Koru Sigorta Tüketici Soruları

Koalay'da aracınız için Koru Sigorta zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Koru aracılığıyla sahip olacağınız trafik sigortası poliçesi, motorlu aracın çalışır halde olması esnasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına ya da herhangi bir maddi zarara uğramasına sebep olduğu takdirde, 2918 sayılı Trafik Kanunu'na göre; aracı kullanana düşen hukuki sorumluluğu Hazine Müsteşarlığı'nca saptanan limit ölçüsünde temin eder ve bu değer tutarında zarar gören kimsenin zararını karşılar.

Koalay'da aracınız için Koru Sigorta kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Koru Sigorta ile sahip olacağınız kasko poliçesiyle aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz, kaza anında araçta oluşacak hasarların temin edilmesini sağlamasının yanında, yüksek tamir masraflarının karşılanması için size destek olur.

Koru Sigorta'nın tüm kasko ve trafik sigortası ürünlerini satın almanın en kolay yolu online sigorta brokeri Koalay.com'dur. Koru kasko paketlerinden herhangi birinden bütçenize en uygun kasko teklifini almak için araç bilgilerinizi Koalay.com üzerinden girin. En uygun teklifi seçin ve sigortanızı anında satın alın. Koalay'dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alınabilir. Koru Sigorta dosya sorgulama işlemi ile var olan poliçenizi inceleyebilirsiniz. Poliçenizi satın aldıktan sonra, ister doğrudan yazdırabilir ya da e-posta olarak dijital ortamda saklayabilirsiniz.

Koru Genişletilmiş Kasko kapsamlı bir kasko sigortasıdır. Araç sahipleri poliçelerini isteğe bağlı ek teminatlarla genişletebilir, Koru'ya özel asistans hizmetlerinden yararlanabilir. Koru Sigorta'nın kapsamlı güvenceleri arasında aşağıdaki teminatlar yer alıyor:

 • Aracın çarpması, çarpılması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması, yanması ve çalınması sonucunda meydana gelen zararlar
 • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri ve terör nedeniyle meydana gelen zararlar
 • Deprem, sel, su baskını ve diğer doğal afetler nedeniyle oluşan zararlar
 • Kemirgenlerin vereceği zararlar
 • Sigara ve benzeri maddelerin temasıyla meydana gelen yangın dışındaki zararlar
 • Aracın yetkili olmayan kişiler tarafından çekildiğinde meydana gelen zararlar
 • Aracın asıl anahtarla çalınması ve anahtar kaybı
 • Anahtar teslim teminatı
 • Kıymet kazanma
 • Hasarda ikame primi alınmaması

Ayrıca Genişletilmiş Kasko'da Mini Onarım, Acil Sağlık, Yol Yardım hizmetlerinin yanında İkame Araç teminatı da yer almaktadır.

Genişletilmiş Kasko teminatlarından biri olan Mini Onarım Hizmeti, hasarsızlık indirimini etkileyen bir uygulama değildir. Mini Onarım'da küçük ölçekli hasarlar ek ücret gerektirmeden anlaşmalı Koru servislerinde onarılır. Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme, boya tamiri “mini yama”, iç döşeme tamiri, ön cam tamiri ve plastik tampon tamiri Mini Onarım Hizmeti'nin birer parçasıdır.

Genişletilmiş Kasko poliçesi satın alan araç sahipleri merkezi kilit sisteminin değişimi, araçtaki kişisel eşyaların güvencesi gibi avantajlara sahip olur. Bu kasko paketi ile birinci el sıfır kilometre araca sahip kişiler için poliçe süresinde meydana gelen bir hasar nedeniyle araçlarının tam hasarlı sayılması durumunda aynı marka, tip ve aksesuarlara sahip sıfır kilometre aracın temini sağlanır. Ayrıca;

 • Çekici şartı olmadan hasarlı binek ya da hafif ticari aracın aracın servisteki onarım süresinin 48 saati geçtiği durumlarda en fazla 14 gün ve yılda iki kez kiralık araç verilir.
 • Seyahat sırasında arıza nedeniyle hareketsiz kalan araçların yolda onarım işçiliği, arızalanan parçanın değişimi poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanır.
 • Orijinal anahtar kullanılarak aracın çalınmasında araç teminat altındadır.
 • Poliçede yazılı belirli durumların gerçekleşmesi durumunda mevcut hasarsızlık indirimi kaldırılmadan aynı kademeden bir sonraki yıl yenileme poliçesine taşınır.
Son güncelleme: 13.06.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Koru Sigorta

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Koru Sigorta

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Koru Sigorta

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Koru Sigorta

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Koru Sigorta
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022