2024 Araç Kasko Fiyatları Sorgulama

2024 Araç Kasko Sorgulama

Koalay’dan yapacağınız kasko sorgulama ile aracınızın en güncel kasko fiyatını öğrenebilirsiniz.

2024 Araç Kasko Fiyatları Sorgulama

  • Koalay’dan yapacağınız kasko sorgulama ile aracınızın en güncel kasko fiyatını öğrenin.
  • Birkaç dakika içinde aracınız için en uygun kasko teklifini hesaplayın ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini görün.
  • Aracınız için kasko sigortası ile birlikte trafik sigortasında da en uygun teklifleri alın.

Son güncelleme: 13.06.2024

Aracınızın kasko fiyatını hemen sorgulayın!


Aracınızın değeri:

{{teminatResult | currency : value=""}} TL

Son güncelleme: 13.06.2024

Kasko değer listesi TSRSB - Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanır ve araç kasko değerleri için belirlenen liste her ay güncellenir. Aracın markası, modeli, yaşı ve kullanım amacına göre belirlenen kasko değer listesi 15 yaşından küçük araçlar için hazırlanır. Daha eski model araçların sigorta bedelleri sigorta şirketinin sigortalı ile mutabık kalmasıyla netleştirilir. Sigorta şirketleri müşterilerine kasko hesaplama ile ilgili bilgi verirken ve sigortalılarına tazminat öderken bu listedeki değerleri dikkate alır.

Kasko bedeli sorgulama işlemi için Koalay.com üzerinden araç markası, araç model yılı ve araç modelini seçerek kasko bedeli hesaplanabilir. Koalay’da yapılan kasko hesaplama işlemi güncel kasko değer listesi dikkate alınarak yapılır. Araç değer sorgulama işlemini Koalay’da pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Araç kasko bedeli TSRSB - Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan güncel listeye göre belirlenir. Kasko bedelini kasko poliçelendirmesini yapmadan öğrenmek, sigorta şirketleri tarafından sunulan primleri karşılaştırmak için önemlidir. MTV - Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi sırasında da kasko bedeli dikkate alınır. Aracın motor silindir hacmi ve yaşına göre belirlenen Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı araç kasko bedelini %5 oranında aşarsa daha düşük miktarda bir vergi ödenir.

Kasko, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür.

Kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Örneğin, aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi zararlar teminata dahildir.

Araç sahipleri bütçelerine en uygun kasko hesaplama işlemini Koalay’da yaptıktan sonra satın almak istedikleri teklifi seçer ve kredi kartı bilgilerini girerek kasko poliçelerini anında hazırlayabilirler. Poliçe anında yazdırılabilir ya da araç sahibi e-posta ile kendisine gönderebilir.

Araç sahipleri Koalay.com üzerinden yapacakları kasko hesaplama işlemi ile birçok sigorta şirketinden aynı anda kasko teklifleri alabilir ve aracın en güncel bedelini öğrenilebilirler. Koalay’ın anlaşmalı olduğu birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayan araç sahipleri, ihtiyaçlarına en uygun kasko teklifini kendileri seçerler.

Araç sahipleri için kaskoda araç sorgulama işlemlerinin en kolay yolu Koalay’dır. Koalay.com ile aracın en güncel kasko bedeli hesaplanabilir ve Koalay’ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden ihtiyaca uygun kasko teklifleri alınabilir. Poliçe tutarlarını kısa bir sürede tarayarak karşılaştıran Koalay.com, hem en uygun fiyatı sunar hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Poliçelendirmenin yapılması ve ilk ödemenin yapılmasıyla, taksitli ödemelerdeyse peşinatın ödenmesiyle kasko sigortası başlar. Kasko süresi bir sonraki yıl aynı gün ve saatte sona erer. 1 yıl süreyle geçerli olan kasko, süresi dolduğunda isteğe bağlı olarak yenilenebilir. Yenileme işlemleri için yine uygun teklif veren farklı bir sigorta şirketi tercih edilebilir.

Belirler. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesini belirleyen kriterlerden biri de aracın kullanım amacıdır. Aracın ticari, bireysel, tarım gibi farklı kullanım amaçları kasko bedelini etkiler. Aynı aracın bireysel ruhsatlısı ile ticari ruhsatlısı arasında farklı kasko bedelleri hesaplanabilir.

Meydana gelen bir trafik kazası sonucunda kazaya karışan araçlarda maddi bir hasar oluşmuşsa araç sahiplerinin maddi hasarlı kaza tespit tutanağı doldurarak, kazayı kayıt altına almaları kaza tespit tutanağı ile olur. Kazanın fotoğraflanması ve 2 ayrı tespit tutanağının araç sahipleri tarafından imzalanması gerekir. Tutanakta olması gereken en önemli bilgiler, kazanın nasıl olduğunun çizerek anlatılması, hasarların ve kaza ortamının fotoğraflanmasıdır. Kaza tespit tutanağı, kasko poliçesinden tazminat talep etmek için olması gereken en önemli belgedir.

Birçok sigorta şirketinin sunduğu kasko teklifleri, poliçe kapsamları Koalay.com tarafından hızlı bir şekilde taranır ve Koalay’ın anlaşmalı olduğu tüm sigorta şirketlerinden teklifler alınır. Bu şirketler şu şekildedir:

Anadolu Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Zurich Sigorta.

Araç bilgilerini ve kişisel bilgileri girilerek kasko ve trafik sigortası teklifleri almanızı sağlayan Koalay.com’da güncel liste dikkate alınarak, doğru fiyatlanmış tekliflere ulaşırsınız. Kolay’da yapılan işlemler, özel hayatın gizliliği, temel hak ve özgürlükler ile kişisel verilerin güvenliği çerçevesinde yapılır.

Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
Araç Kasko Değer Listesi

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

Araç Kasko Değer Listesi

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Araç Kasko Değer Listesi

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Araç Kasko Değer Listesi

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Koala Cengiz
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için Kasko Sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  26.09.2019

Motosiklet Kasko İşlemleri

motosiklet kasko fiyatları, motosiklet kasko değeri, motosiklet kasko yapan firmalar, motosiklet kasko fiyat belirlenmesi
Motosiklet Kasko İşlemleri
  19.09.2019

Dar Kasko ile Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?

Dar Kasko, Genişletilmiş Kasko, Dar Kapsamlı Kasko, Dar Kasko İle Genişletilmiş Kasko Arasındaki Fark, Dar Kasko Nedir
Dar Kasko ile Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?
  13.09.2019

Araç Camı Kırılmasını Kasko Karşılar Mı?

kaskoda cam kırılması, cam kırılmasında istenen belgeler, kaskoda cam değiştirme hakkı, zorunlu trafik sigortasında cam kırılması
Araç Camı Kırılmasını Kasko Karşılar Mı?