Ara
Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Unico Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

 • Unico Sigorta kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini diğer sigorta firmalarının teklifleri ile karşılaştırın.
 • Koalay’da 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir, aracınız için en uygun poliçeyi anında satın alabilir, poliçenizi online bastırabilirsiniz.
Unico Sigorta'dan Teklif Alın

Unico Sigorta Koalay'da!

 • 1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün bilinen isimlerinde Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir. 
 • Sermayedarları arasında EMF Capital Partners, Alman Kalkınma Bankası DEG, Hollanda Kalkınma Bankası FMO yer almaktadır.
Unico Sigorta

Son güncelleme: 19.08.2019

Unico Sigorta Trafik Sigortası

Koalay’da aracınız için Unico Sigorta zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Unico Sigorta aracılığıyla sahip olacağınız trafik sigortası poliçesi, motorlu aracın çalışır halde olması esnasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına ya da herhangi bir maddi zarara uğramasına sebep olduğu takdirde, 2918 sayılı Trafik Kanunu’na göre; aracı kullanana düşen hukuki sorumluluğu Hazine Müsteşarlığı’nca saptanan limit ölçüsünde temin eder ve bu değer tutarında zarar gören kimsenin zararını karşılar.

Unico Sigorta Kasko Sigortası

Koalay’da aracınız için Unico Sigorta kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Unico Sigorta ile sahip olacağınız kasko poliçesiyle aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz, kaza anında araçta oluşacak hasarların temin edilmesini sağlamasının yanında, yüksek tamir masraflarının karşılanması için size destek olur. 

Unico kimdir?

1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün bilinen isimlerinde Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir. Sermayedarları arasında EMF Capital Partners, Alman Kalkınma Bankası DEG, Hollanda Kalkınma Bankası FMO yer almaktadır.

Unico Sigorta kaç çeşit Kasko paketi sunuyor?

Unico Sigorta farklı ihtiyaçlara göre 3 çeşit kasko seçeneği sunuyor. UniKasko, Unico Kasko Sigortası ve Avantaj Kasko Sigortası.

Unico’dan Kasko paketi nasıl seçilir?

Araç sahibi Unico kasko paketleri arasından seçim yaparken şunları göz önünde bulundurabilir:

 • Aylık olarak ödeme yapılabilen bir kasko paketi olan UniKasko’da yer alan durdur başlat özelliği ile araç sahibi kaskosunu dilediğinde durdurup başlatabilir. Aracını satanlar, bir süre kasko primi ödemek istemeyenler bu paketi tercih edebilir.
 • Unico Kasko Sigortası’ndaki modüler kasko teklifi yapısıyla, araç sahibi dilediği teminatı ekleyerek ihtiyacına uygun araç kasko sigortasını tasarlayabilir.
 • Avantaj Kasko Sigortası 19 yaşa kadar olan tüm otomobiller tarafından yaptırılabilir. Avantaj Kasko’da Hızlı Onarım Servisi ve Yedek Araç Hizmeti de bulunuyor.

UniKasko paketinde yer alan teminatlar neler?

UniKasko satın alan araç sahipleri; çarpma, çarpışma, hırsızlık, yanma, devrilme, kötü niyetli hareketler, grev, lokavt, kargaşa, terör, halk hareketleri sonucu araçlarında meydana gelen hasarlara karşı teminat altına alınmaktadır. Tüm bunların yanında poliçede yer alan teminat kapsamı şu şekildedir:

 • Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ sonucu araçta meydana gelen maddi zararlar
 • Sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışı zararlar
 • Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar
 • Aracın, kurallara uygun bir şekilde yasal olarak taşınmasına izin verilen patlayıcı, parlayıcı ve yakıcı maddeler taşınması nedeniyle uğrayacağı zararlar

UniKasko’da mini onarım hizmeti, genişletilmiş cam, kilit bedeli, koltuk ferdi kaza, hukuksal koruma, ihtiyari mali mesuliyet, asistans hizmetleri, kemirgen hasarları, yeni değer koruma, anahtarla çalınma, manevi tazminat gibi ek teminatlar da yer almaktadır.

Unico Kasko paketinde yer alan teminatlar neler?

Unico Kasko’nun ana teminatlarında çarpma, çarpışma, yanma, çalınma, kötü niyetli hareketler sonucu oluşan zararlar sıralanmıştır. Standart teminatlarında ise 2 kazada 7’şer gün süreyle ikame araç teminatı başta olmak üzere aşağıdaki standart teminatlar yer almaktadır:

 • Halk hareketleri, grev ve müdahale sonucu oluşan zararlar
 • Sel, su baskını, deprem, fırtına, dolu zararları
 • Sigara ve benzeri yanık zararları
 • Yetkili olmayan kişilerce çekme sonucu oluşan zararlar
 • İhtiyari mali mesuliyet teminatı ve koltuk ferdi kaza teminatı
 • Araç anahtarının kaybı ve kilit sisteminin değiştirilmesi teminatı
 • Hukuksal koruma

Bu kasko paketi için prim ödeyecek araç sahipleri, isteğe bağlı eklenebilen teminatlar ve isteğe bağlı eklenebilen yardımcı hizmetler listesinden ihtiyaçlarına uygun olanları seçebilmektedir.

Avantaj Kasko Sigortası’nda yer alan teminatlar neler?

Avantaj Kasko 19 yaşa kadar tüm otomobillere yaptırılabilmektedir. Poliçede 10.000 TL’ye kadar gerçekleşen hasarlarda hızlı onarım servisi ile tamir olanağının yanında, sınırsız yedek araç hizmeti de yer almaktadır. Avantaj Kasko’nun ana teminatları diğer Unico kasko paketlerinde olduğu gibi çarpma, çarpışma, çalınma, yanma ve kötü niyetli hareketlerinden doğan zararlardır. Tüm bunların yanında standart teminatları Unico Kasko paketi ile aynıdır. Avantaj Kasko’nun isteğe bağlı eklenebilen teminatları şu şekildedir:

 • Kemirgen hayvanların araca vereceği zararlar
 • Genişletilmiş cam teminatı
 • Hasasızlık koruma teminatı
 • 0 km ve 1 yaşındaki hasarsızlık indirimi olan araçlara yeni değer teminatı
 • Yurt dışı teminatı
 • Ulaşım masraflarını karşılama teminatı
 • Anahtarla çalınma teminatı
 • Otopark ve valeye bir belge ile teslim edilen araçların çalınması
 • Poliçe primi koruma
 • Ferdi kaza tedavi masrafları teminatı

Unico’dan Kasko Sigortası nasıl satın alınır?

Unico Sigorta tarafından satışa sunulan UniKasko ve diğer tüm Unico kasko ürünlerini satın almanın en kolay yolu online sigorta brokeri Koalay.com’dur. Unico Sigorta kasko paketlerinden herhangi birinden bütçenize en uygun kasko teklifini almak için araç bilgilerinizi Koalay.com üzerinden girin. En uygun teklifi seçin ve sigortanızı anında satın alın. Koalay’dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alınabilir. Unico Sigorta poliçe sorgulama işlemi ile var olan poliçenizi inceleyebilirsiniz. Poliçenizi satın aldıktan sonra, ister doğrudan yazdırabilir ya da e-posta olarak dijital ortamda saklayabilirsiniz.


Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;

Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.

Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Unico Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Koalayca Teklif Al