Ara
Zorunlu Trafik Sigortası

Online Trafik Sigortası Fiyatları

  • 1 dk. içinde 20 sigorta şirketinin teklifini tamamen online olarak görebilir.
  • En uygun trafik sigortasını 7/24 taksit seçenekleri ile satın alabilir.
  • Toplam 3 dk. içinde trafik sigortası sahibi olabilirsin.
En Ucuz Trafik Sigortasını Satın Alın

Son güncelleme: 19.08.2019

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.

Trafik Sigortası Teklifi Alabileceğiniz Sigorta Şirketleri

Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, GİG Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta ve Zurich Sigorta'dan sigorta teklifleri alabilirsiniz. Koalay.com bu sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak çalışan Türkiye’nin ilk online sigorta brokeridir.

Online Sigorta Satın Almanın Avantajları

Çünkü kolay, hızlı ve güvenli! Ancak Koalay.com’da daha fazlası var: Yalnızca 5 soruyu cevaplayarak onlarca sigorta şirketinin teklifine anında ulaşabilir ve karşılaştırabilirsiniz. En ucuz trafik sigortası poliçesini, can sıkıcı çağrı merkezleri ile uğraşmadan güvenle satın alabilirsiniz. Hem de 3 dakikada! 

Zorunlu trafik sigortasının kapsamı, tüm sigorta şirketlerinde aynıdır. Bu yüzden farklı sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek yok. Hemen Koalay.com’a tıklayın, nerede olursanız olun, sigortanızı 7/24 online satın alın. Hatta poliçe tutarını kredi kartınıza taksitlendirin. Üstelik standart trafik sigortası teminatlarına ek olarak mini onarım, asistans hizmetleri, ferdi kaza ve hukuksal koruma gibi ek teminat ve hizmetleri içeren ürünleri de tercih edebiliriniz. Satın aldığınız poliçeyi, ister anında yazdırın ister e-posta ile kendinize gönderin. Çok koalay değil mi?

 3 dakikada trafik sigortası yenileme işlemi nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

Trafik Sigortası Hasar Basamağı ve İndirimi

Bu sigortanın poliçe primlerinin belirlenmesinde 7 basamaktan oluşan bir tarife etkilidir. Hasarsızlık indirimi kapsamında uygulanan basamak tarifesine göre 7. basamak en güvenilir araç sahibidir. Bu belirlenirken, sürücünün geçmiş dönemdeki sürüş performansı dikkate alınır. Kademe sayısı düştükçe araç sahibinin risk derecesi arttığından poliçe primlerinde de artış izlenir. İlk kez otomobil alan araç sahipleri sisteme 4. kademeden giriş yapar ve kaza yapmadığı her yıl derecesi bir kademe yükselir, trafik kazası yaparsa kademesi düşer. 1. kademe trafikte en riskli sürücüleri temsil eder ve bu araçların sahipleri en yüksek sigorta primlerini ödeyen grupta yer alır.

Trafik Sigortası Basamağına Göre İndirim ve Zam Oranları 

  • 7. basamak: poliçenin 3. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %45 indirim,
  • 6. basamak: poliçenin 2. yılında hasarsızlık devam ediyorsa %30 indirim,
  • 5. basamak: poliçenin ilk yılı hasarsız tamamlandıysa %15 indirim,
  • 4. basamak: Trafiğe ilk kez çıkan araç sahipleri için uygulanır.
  • 3. basamak: poliçenin ilk yılı hasarla sonuçlandıysa  %50 zam,
  • 2. basamak: poliçenin 2. yılı hasarla sonuçlandıysa %100 zam,
  • 1. basamak: poliçenin 3. yılının da hasarla sonuçlanması ile %150 zam uygulanır.

Anında Trafik Sigortası Teklifi Alın

Koalay’da yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla zorunlu trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. Anlaşmalı sigorta şirketlerinden anlık olarak alınan fiyatlar ile bu teklifler hazırlanır. Sigorta şirketleri sundukları fiyatları kendileri belirlemektedir.

Kredi Kartı ile Online Trafik Sigortası Alımı 

Koalay.com’dan seçeceğiniz sigorta şirketinin poliçesini anında alabilirsiniz. Sanal POS ile poliçe ödemeleriniz seçmiş olduğunuz ödeme seçeneğine göre (peşin ya da taksitli olarak) kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Poliçe prim ödemelerinizi ve taksitlerinizi takip etmenize gerek kalmaz. Paylaştığınız bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle verdiğiniz bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmaz.

20 Sigorta Şirketiyle En Uygun Trafik Sigortası

Koalay’ın sigorta şirketlerinden aldığı teklifler anında size sunulur. Seçenekler arasından en ucuz poliçeyi seçebilirsiniz. Teklif aldığınız anda size sunulan tekliflerin daha uygun fiyatlısı bulunmamaktadır. Koalay’dan satın aldığınız poliçeden daha uygun fiyatlı bir sigorta bulursanız Koalay’dan satın alabilirsiniz ve daha önce yaptırdığınız sigortayı iptal edip iade ödemenizin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sorularınız için 444 88 83’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Kimin Hasarını Karşılar

 Trafik sigortası sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Aracınızın hasarını ödemez, bunun için kasko yaptırmanız gerekir.

Trafik Sigortası Tedavi Giderlerini Karşılar mı?

Trafik kazası geçirip yaralananların kaza tespit tutanağına göre hesaplanan kazada kusur oranına, kişilerin genel sağlık sigortası olup olmadığına bakılmaksızın tıbbi malzeme ve ilaç harcamaları da dahil tüm tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanır ve SGK tedavi giderlerini Sağlık Uygulama Tebliği üzerinden yapılır. Sorularınız için 444 88 83’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyat Hesaplama

Hesaplama yapılırken primler her sigorta şirketi tarafından serbestçe belirlenir. Diğer bir değişle her sigorta şirketi kendi aktüeryal çalışması neticesinde tarifesini oluşturmaktadır. Aracın yaşı, marka ve modeli, trafiğe kayıtlı olduğu il, sürücünün yaşı ve hasarsızlık indirimi veya surprimi gibi unsurlar zorunlu sigorta fiyatları hesabını etkilemektedir.

Kasko ve Trafik Sigortası Farkı 

Zorunlu Trafik Sigortası herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alır. Bu nedenle zorunludur. Herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko Sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse kasko sigortası yaptırarak kendini güvence altına alır.

İndirimli Trafik Sigorta Teklifi

Sorgulama işlemi yapan araç sahipleri, sigorta şirketlerinin sunduğu en düşük ve en yüksek sigorta teklifleri arasından en uygun fiyatlı trafik sigortasını yaptırabilir, yaptırmış olan araç sahipleri ise bir başka sigorta şirketinden teklif alarak en ucuz fiyat ile karşılaştıklarında var olan sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilir. Bu uygulamayla araç sahipleri, aracın modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgilerine göre hesaplama yapar ve en uygun teklifli poliçeyi satın alır.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Trafiğe çıkan her motorlu araç için yapılması gereken yasal zorunluluğu olan bu sigorta her türlü trafik kazasında karşı tarafta meydana gelen zararları karşılar. Bu sigortayı yaptırmamış araçlar trafikteyken trafik ekipleri tarafından belirlenirse, araçlar trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde öncelikle  poliçesini yaptırmalıdır. Sonrasında çekici ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Bu araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır ve bu ceza 15 gün içinde ödendiğinde indirim uygulanır.

Trafik Sigrortası Olmayan Aracın Kazaya Karışması

Araç sahibinin poliçesi olmaması durumunda, trafikte seyrederken bir trafik kazası meydana gelir ve araç sahibi bu kazada kusurlu olarak kabul edilirse, meydana gelen tüm hasarları kendisi öder. Bu durumda trafik kazasında karşı tarafta meydana gelen bedeni zararlarda da hastane masrafları araç sahibi tarafından karşılanır. Bu zorunlu sigorta, trafik kazalarında karşı tarafta meydana gelen sakatlanma ve ölüm durumlarında manevi tazminatı da karşılar. Ancak araç sahibinin sigorta poliçesi yoksa, karşı tarafa verdiği bu zararlarda da manevi tazminat araç sahibi tarafından ödenir. Zorluk yaşamamak için Zorunlu Trafik Sigortasını zamanında yaptırmak önemlidir.

Trafik Sigortası Gecikme Cezası

Bu zorunlu sigortayı yaptırmama ve yenilememe durumlarında araç sahipleri her ay için %5 oranında gecikme cezası ile karşılaşır. Zorunlu araç sigortası zamanında yaptırılmadıysa, araç sahibinin basamağı sabit kalır ve trafik poliçesinde indirim hakkı kaybedilir. Gecikme zammı ile karşılaşmamak için poliçe yenileme dönemlerini takip etmek gerekir.

Sayfayı Faydalı Buldunuz mu?

Puan Verin

Zorunlu Trafik Sigortası

Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;

Zorunlu Trafik Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.

Zorunlu Trafik Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

Zorunlu Trafik Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

Zorunlu Trafik Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Zorunlu Trafik Sigortası

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Koalayca Teklif Al