Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Kalabalık ve trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile her ne kadar karşılaşıyor olsak da küçük hasarlı kazalarla daha sık karşılaşmaktayız. Küçük hasarlı kazalarda genellikle aracın boyası hasar görmemiş olsa da elbette küçük göçükler meydana gelmektedir. Araçlara uygulanan boya işlemleri aracın değerini düşürdüğü için, araç sahipleri boyasız göçük düzeltme uygulamasını tercih ediyorlar. Özellikle son zamanlarda yaşanan dolu yağışlarında bu uygulamaya olan ilgi oldukça yüksektir. 

 

 

Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız göçük düzeltme işlemi, dış darbeler sonucu araçların kaportalarında meydana gelen ezilme, göçük gibi küçük hasarların özel aletler veya masaj yöntemi ile aracın orjinal boyasına zarar vermeden düzeltme işlemidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus aracın değer kaybetmemesi için boyasız bir şekilde yapılmasıdır.

Boyasız olarak kaporta göçüklerini düzelttirmenin sağlayacağı en önemli fayda, aracın orjinalliği bozulmayacağı için değer kaybına uğramaz. Aracınızı satmak durumunda kaldığınızda da alıcının aklında soru işareti kalmaz.

 

Boyasız Göçük Düzeltme Yöntemleri Nelerdir?

Doğru sonucu alarak göçükleri düzeltmek ve boyanın zarar görmesini engellemek istiyorsanız aşağıda saydığımız yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Manyetik Göçük Düzeltme

En yaygın yöntemlerden biridir. Aracın hiçbir aksamı sökülmeye gerek kalmadan yapılan bu işlem ile zamandan oldukça tasarruf edebilirsiniz. Bu işlem ile hasarlı bölgeye frekans dalgası verilir. Böylece hasarlı bölgenin tekrar eski haline gelmesi sağlanır. Bu düzeltme işleminin en önemli faydası, hasarın kalınlığı ve bulunduğu bölgeye göre programlama yapılmasıdır.

Kaporta Göçük Düzeltme

Oto ustaları tarafından sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Ezilen kaportanın hasar almadan düzeltilmesi işlemidir. Göçük düzeltme işlemi için bir takım çubuk aparatlarında faydalanılır. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken nazikçe davranarak, kaportadaki göçüğün arkadan dışa doğru ittirilmesidir.

Vakumlama Yöntemi ile Göçük Düzeltme

Bilinen diğer bir yaygın yöntem ise vakumlama yöntemidir. Hasarlı olan bölgenin arkasına ulaşabilme imkanı bulunmuyorsa, vakumlama yönteminden faydalanabilir. Göçüklerin boyutlarının doğru belirlenmesi dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktadır. Çünkü hasarın büyüklüğüne uygun bir şekilde hareket edilmelidir.

Mini onarım hakları nelerdir bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Boyasız Göçük Düzeltmenin Başlıca Faydaları Nelerdir?

Boyasız göçük düzeltme, işlemin sağladığı en büyük fayda, aracın orijinalliğini kaybetmemesidir. Diğer bir avantajı ise boya veya macun sürülmeyeceği için aracın boyası ile sürülecek boyanın rengini tutturma sorununun önüne geçilmiş olunur. Aynı zamanda da büyük oranda tasarruf edersiniz.

Kasko İle Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi

Boyasız göçük gidermenin kolay bir işlem olduğunu belirtmiştik. Bu işlemin kasko tarafından karşılanması ise sizi sadece zamandan değil masraflardan da tasarruf ettirecektir. Sigorta firmaları araç göçük düzeltme işlemi için gerekli teminatı, kasko poliçelerinde sizlere sağlar. Böylelikle bu işlemi kolaylıkla yaptırıp, aynı gün içerisinde aracınızı servisten almanız mümkün hale geliyor.
 


Araca Yanlış Yakıt Yüklenirse Ne Olur?

Araca Yanlış Yakıt Yüklenirse Ne Olur?

Araçlara hangi yakıt türleri yüklenebilir, Benzinli araca dizel yüklenirse ne olur, Dizel Araca Benzin Yüklenirse Ne Olur, Yakıt Türlerinin Farkı Nedir?

Araç Camı Kırılmasını Kasko Karşılar Mı?

Araç Camı Kırılmasını Kasko Karşılar Mı?

kaskoda cam kırılması, cam kırılmasında istenen belgeler, kaskoda cam değiştirme hakkı, zorunlu trafik sigortasında cam kırılması

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü nasıl aktarılır, akü takviyesi nedir, akü neden boşalır, akü takviyesi nasıl yapılır?