Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Kasko değer listesi; aracınızın yaşına, modeline ve markasına göre değişir. Kasko değer listesi hazırlanırken aracın yaşı ve markası göz önünde bulundurularak kasko işlemlerinde bu liste baz alınır.
 

Aracınızın Kasko Değer Listesi Nasıl Belirlenir? 

Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından düzenli olarak yayınlanıyor. Her ay yayınlanan bu listede araçlar yaşı, markası ve modeli gibi kriterlere göre sıralanır. Kasko araç değer listesine 15 yaşından küçük arabalar dahil edilir ve kasko ve zorunlu trafik sigortası işlemlerinde bu listeye göre işlem yapılır. Unutmadan, kasko ve zorunlu trafik sigortası bedelleri aracın geçmişi, araç sahibinin eğitim seviyesi, mesleği gibi değişik özellikler nedeniyle de değişebiliyor.
 


Hangi Araçlar Kasko Değer Listesine Alınmaz?

Yaşı 15’ten büyük olan araçlar kasko değer listesine dahil edilmiyor. Bu araçların zorunlu trafik ve kasko sigortaları için sigorta şirketlerinin teklif ettiği fiyatlar değerlendirilebilir. 15 yaşından büyük araçlar için zorunlu trafik sigortası ve kasko poliçesi yaptırırken araç sahibinin eğitim, meslek ve yaş gibi özellikleriyle aracın başından kaza geçip geçmediği gibi faktörler öne çıkıyor.Kasko Değer Listesi Motorlu Taşıtlar Vergisini Etkiler Mi?

Bu liste aracınızın yaşı, markası ve modeli gibi özellikleri baz alır. Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplanırken, aracınızın markası ve modeli ve araç sahibinin özellikleri gibi konular değerlendirilmez. Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplanırken belirleyici unsur aracınızın yaşı ve motor hacmidir. Belirtilen poliçe prim miktarları bu nedenle Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplamada kullanılmaz. Genel olarak bakılacak olursa aracınızın yaşı küçüldükçe kasko değeri ve motorlu taşıtlar vergisi de artar.Araç Kasko Değer Listesini Nereden Öğrenebilirsiniz?

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından her ay düzenlenen güncel versiyonuna Kasko Değer Listesi linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, geçmiş yıllara ait olanları görüntüleyerek karşılaştırma da yapabilirsiniz. 
 

Bütçeniz için en uygun sigorta tekliflerini sunduğumuz Koalay’da yalnızca 5 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Koalay, kasko tekliflerini anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden anlık olarak alır ve fiyatlara komisyon eklemeden sunar. En uygun fiyata kasko sahibi olabilir, aracınızı hasarlara karşı koruma altına alabilirsiniz. 


Motosiklet Kasko İşlemleri

Motosiklet Kasko İşlemleri

motosiklet kasko fiyatları, motosiklet kasko değeri, motosiklet kasko yapan firmalar, motosiklet kasko fiyat belirlenmesi

Dar Kasko ile Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?

Dar Kasko ile Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?

dar kasko, genişletilmiş kasko, dar kapsamlı kasko, dar kasko ile genişletilmiş kasko arasındaki fark, dar kasko nedir,

Kasko Sigortasında Kamu Personeline Özel İndirim ve Avantajlar

Kasko Sigortasında Kamu Personeline Özel İndirim ve Avantajlar

Kasko sigortasında kamu personeline özel indirim ve avantajlar, kasko meslek indirimi, kasko öğretmen, doktor, asker indirimi.