Kasko ve trafik poliçesinin orijinali

Kasko ve trafik poliçesinin orijinali aracınızda olmalı mı?

Araç sahiplerinin en fazla merak ettiği konuların başında poliçelerin orijinal kopyalarının kendilerinde ve araçlarında bulunup bulunmaması konusu yer alıyor.

Yasalara göre, elektronik imza kullanılarak hazırlanan belgelerin yazıcıdan alınan çıktıları orijinal belge olarak kabul edilmekte. Koalay.com’dan satın alacağınız sigorta poliçeleri elektronik olarak imzalandığı için, tarafınıza e-posta ile gönderilen poliçenin yazıcınızdan alacağınız çıktısı evrak aslı olarak kabul edilmekte.

Zorunlu trafik sigorta poliçeleri için de yazıcı çıktısı yeterli olmaktadır. Trafik mevzuatı uyarınca trafik polislerine zorunlu trafik sigorta poliçenizin numarasını ve tarihini belirtmeniz veya kopyasını göstermeniz yeterli olmaktadır.

Trafik ve kasko sigortası yaptırmayı kolay hale getiren Koalay’da, 3 dakika içerisinde en uygun sigorta poliçesine sahip olabiliyorsunuz. Sigorta işlemlerini kolay adımlarla gerçekleştirebildiğiniz Koalay’da 5 basit sorunun ardından bütçenize en uygun teklifi almanız mümkün.

Koalay.com farklı sigorta şirketlerinin poliçe tekliflerini tek seferde sorgulayıp karşınıza sunuyor bu sayede çeşitli sigorta tekliflerini karşılaştırarak en uygun fiyatlı sigortayı seçebiliyorsunuz. Böylece hem yerinizden kalkmadan sigorta sahibi oluyor hem de zamandan kazanıyorsunuz.

Koalay.com sigorta şirketleri arasında ayrım gözetmeden tarafsız bir arama yapıyor. Bilgileriniz son teknoloji güvenlik sistemleriyle güvence altında bulunmakta ve herhangi bir firmayla paylaşılmamakta. Ayrıca, Koalay.com’un sigorta şirketlerini sorgulayarak sunduğu teklifler hiçbir gizli ücret içermiyor.

Koalay.com’un en önemli avantajlarından biri Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleriyle anlaşmalı olması. Mapfre, Anadolu Sigorta, Allianz, Zurich Sigorta, HDI, Güneş Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Aviva, Groupama, Ergo, Aksigorta, Raysigorta gibi önemli sigorta şirketlerinin poliçelerini Koalay.com’dan alabiliyorsunuz.

Araç sigortanızı uzun işlemlerle uğraşmadan hızlıca yaptırmak istiyorsanız, Koalay.com sizin için doğru adres. Bunun için yapmanız gereken Koalay.com’a girip araç bilgilerinizi paylaşmak. Ardından size sunulan tekliflerden birini seçip kredi kartınızla ödeme yaparak poliçenizi güvenle satın alabilirsiniz. Tüm bu işlemler için 3 dakika ayırmanız yeterli.

Satın aldığınız poliçeyi e-posta ile kendinize gönderip yazıcıdan çıktısını almanız yeterli. Poliçenin elektronik imza ile hazırlanmış olması, aslında orjinal bir nüshasına sahip olmanız anlamına geliyor.

Yeni aracınız için trafik sigortası veya kasko yaptıracaksanız veya mevcut sigortanızın yenileyecekseniz, Koalay.com’u tercih ederek 3 dakikada en uygun fiyata sigorta yaptırmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kasko ve trafik sigortanızın, poliçenizi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerli olduğunu bilmekte fayda var.

Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Kasko değer listesi hazırlanırken kullandığınız aracın yaşı ve markası göz önünde bulundurulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.