ERGO Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

ERGO Sigorta

Kasko ve Trafik Sigortası

 • En uygun fiyatlı ERGO araç sigortası Koalay’da.
 • Koalay.com ile birkaç adımda ERGO Sigorta kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası yaptırabilir, poliçenizi online bastırabilirsiniz.
ERGO Sigorta'dan Teklif Alın
Test
20 Sigorta Şirketinin Tekliflerini Karşılaştır
Test
9 Aya Varan Taksit
İmkanlarından Faydalan
Test
1 Dakika İçinde
Poliçeni Satın Al

Önde gelen sigorta şirketleriyle çalışarak en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

Ergo Sigorta Tüketici Soruları

Online sigorta sorgulama sitesi Koalay.com'da ERGO Sigorta kasko ve zorunlu trafik sigortası satın alabilirsiniz. ERGO sigorta poliçe sorgulama ve satın alma işlemini kolayca yapabileceğiniz Koalay'dan 365 gün ve 7/24 online hizmet alabilir, birkaç adımda ERGO Sigorta kasko poliçesi ve zorunlu trafik sigortası poliçesini kolayca ve online satın alabilir, poliçenizi anında bastırılabilirsiniz.

ERGO Sigorta, 400'den fazla çalışanı ile Türkiye'de sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir. “Sigortalamak anlamaktır” sloganı ile sadece açık ve anlaşılır iletişim kurarak değil, aynı zamanda müşterilerine kendi ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi hizmetler sağlayarak ve hasar anında onlara en hızlı şekilde destek oluyor.

Aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan kasko sigortası için ERGO Sigorta'nın "Başka Kasko Sigortası" seçilirse, araç sahibini ve aracı güvence altına almanın yanında ek hizmetlerden de yararlanmak mümkün.

Tüm Türkiye'de geçerli olan Başka Kasko Sigortası, araç sahibini ve aracı korur. Çarpma, çalınma, terör, sel, deprem ve 3. kişilere karşı sorumluluk teminatı bulunan Başka Kasko'da hasarsızlık indiriminden de yararlanılabilir. Bunun yanında ek teminatlarla kasko kapsamı istenildiği gibi genişletilebilir. Başka Kasko'da yer alan tüm teminatlar şu şekildedir:

 • Çarpma, çarpılma, çarpışma, yanma
 • Çalınma, çalınmaya teşebbüs
 • Grev-lokavt-kargaşalık-halk hareketleri ve terör
 • Deprem ve yanardağ püskürmesi, sel ve su baskını
 • Sigara yanığı
 • Yetkili olmayan kişiler tarafından aracın çekilmesi
 • Hukuksal koruma
 • Sıfır kilometre araçlarda yeni değer klozu
 • Küçük hasar onarımı
 • Aracın anahtarla çalınması
 • 3. şahıs sorumluluk İMM Teminatı
 • 3. şahıs bedeni zararlar (maddi+bedeni)
 • Ferdi kaza teminatı: Ölüm, sürekli sakatlık, tedavi teminatı (sürücü ve yolcu)

ERGO Sigorta Başka Kasko paketi ile aşağıdaki ek hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanılabilir:

 • Çekici, kurtarma
 • Yol yardımı, çilingir
 • Lastik değişimi
 • Sürücü hizmeti
 • İkame araç
 • Tıbbi nakil
 • Küçük hasar onarımı hizmeti

ERGO Sigorta Başka Kasko paketindeki “küçük hasar onarım hizmeti” ile tüm araçlardaki küçük sorunlar kolayca giderilebilir. Bu hizmette eksper çalışması olmadığı için hızlı bir hizmet alınır ve bu küçük hasarlar, kaskoda hasarsız tamamlanan yıl sonunda hasarsızlık indirimini bozmaz. Hasar onarımının 1.000 TL limiti vardır. Hasar durumunda ERGO sigorta dosya sorgulama, ERGO sigorta poliçe sorgulama işlemleri için ERGO sigorta web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ERGO Sigorta'nın Başka Kasko Sigorta paketi otomobiller, hafif ticari ve ağır ticari araçlar ile motosikletlere yaptırılabilir.

Kasko bedeli, araçların marka, model ve yaşına göre TSRSB - Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesine göre belirlenir. Marka değeri ve model yılı yeni olan araçların kasko bedelleri fazladır. Aracın yaşı da kasko primlerinde belirleyicidir. Eski araçların bakım masrafları yüksektir. Bu da kasko bedelinin düşmesine ancak kasko priminin yüksek olmasına neden olur. Aracın kayıtlı olduğu il de kasko bedelini etkiler. Yoğun trafiğin ve trafik kazalarının sık yaşandığı illerde, suç işleme potansiyelinin daha fazla olduğu büyük şehirlerde kasko bedeli daha yüksektir.

ERGO Sigorta araç hasar bildirimi, ERGO sigorta dosya sorgulama işlemlerini ERGO sigorta web sitesinden yapabilir, 0850 211 11 11 numaralı ERGO iletişim hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Son güncelleme: 13.06.2024
Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!
Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;
ERGO Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 1 dakika ayırmanız yeterli.

ERGO Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.

ERGO Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.

ERGO Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

ERGO Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası
Çok Koalay değil mi?
Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.
Koalayca Teklif Al

Kasko ve Trafik Sigortası Kullanım Kılavuzu

Merak edenler için kasko ve trafik sigortası hakkında detaylı bilgiler
  05.10.2017

Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?

Aracın Camı Dolu Nedeniyle Kırılırsa Ne Olur? Sel ve Su Baskını Teminatı Nedir? Aracı Su Basarsa Ne Olur? Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir?
Aracınız Sel ve Su Baskınlarında Teminat Altında mı?
  09.02.2021

Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?

Aracın çalınması durumunda kasko tazminatı, Araç çalınmasını kasko karşılar mı, sigorta şirketinin çalınma sonucu tazminat ödemediği durumlar...
Aracın Çalınması Halinde Kasko, Tazminatı Ne Sürede Karşılar?
  03.10.2019

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir, Eşdeğer Parça Nedir, Eşdeğer Parça Kullanımında Sistem Nasıl İşliyor, Eşdeğer Parça Uygulaması ve Sigorta
Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?
  01.11.2017

Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları

Hasarsızlık İndirimi ve İndirim Basamakları, Hasarsızlık Prim Artışı, Trafik Cezaları Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi, Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2023
Trafik Sigortasında Uygulanan Hasarsızlık İndirimi Oranları
  09.10.2019

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, güvence hesabı kapsamı, güvence hesabı amacı, güvence hesabı tazminat primi, güvence hesabına başvuru, güvence hesabı kapsamında dahil olmayan durumlar, güvence hesabı kapsamına giren durumlar, güvence hesabı kapsamındaki sigortalar
Güvence Hesabı Nedir?
  11.09.2019

Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022

2022 Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası, Trafik Sigortası Ceza Yaptırımları, Trafik Sigortası Yaptırmama Ceza Ücreti Ve Gecikme Ceza Ücreti
Trafik Sigortası Yaptırmayanlar İçin Ceza Nedir? 2022