Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınmayan ya da kapsama alınmış olsa dahi belirli ücret limitlerini aşan tedavi masraflarını karşılayıp kişilerin kaliteli hizmet almak istemeleri gibi durumlarının meydana gelmesiyle düzenlenmiştir. 

Böylelikle SGK’lı olan kişilerin sağlık hizmetlerinden daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla tedavilerini devam ettirebilmeleri, yapılan masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanıp kişilere yansıtılmaması amaçlanmıştır. Bunun için Tamamlayıcı sağlık sigortası alan kişilerin SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olması gerekir. Devlet destekli sağlık sigortası olarak da bilinen tamamlayıcı sağlık sigortası kişilere ayakta ve yatarak tedavi olanakları tanınır.

 

Bebek sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bebek sağlık sigortası nedir sayfamızı inceleyin.

 

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yararlanabilmek için kişilerin SGK’lı olmaları ve 60 yaşın altında olma şartı getirilmiştir. Fakat 60 yaşından sonra da faydalanmak isteyenler içinde imkan sunulmuştur. Bunun için 55 yaşında veya daha önce sigorta poliçesi başlatılıp 60 yaşına kadar kesintisiz olarak sigorta poliçesini devam ettirilmesi durumunda da 60 yaşından sonrada yararlanılabilirler.

Yenidoğan bebekler içinde sigorta poliçesi yapılabilir. Bunun için bebeğin 14 günlük olması ve annesi veya babası ile birlikte yapılması gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı hakkında detaylı bilgiyi tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı sayfamızı ziyaret edin.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilebilecek bir sigorta türü olup yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmaktadır.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olan kişiler ciddi sağlık sorunları olması durumunda meydana gelen masrafları ödemek zorunda kalmazlar.
 • Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanan kişinin işveren olması durumda gelir vergisi indiriminden yararlanılabilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nerelerde Kullanılır?

Yatarak Tedavi Teminatı: Sigortanın başlangıcından itibaren meydana gelen hastalıklarda doktor raporunda belirtilmesi şartıyla, sigortalının acil sağlık durum giderleri ve yatarak tedavi kapsamında yapılan masraflar sigorta kapsamında ödenir.

Ayakta Tedavi Teminatı: Sigortanın başlangıcından itibaren gerçekleşen hastalıklarda muayene, tahlil, radyoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi masraflar karşılar. Ayakta tedavi hakkında detaylı bilgiyi tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi neleri kapsar sayfamızı ziyaret edin. Tamamlayıcı sağlık sigortası estetiği kapsıyor mu öğrenmek için tamamlayıcı sağlık sigortası estetiği kapsıyor mu sayfamızı ziyaret edin.

 

Teminat Kapsamında Bulunan Hizmetlerin Kullanım Koşulları

 • Doktor muayene işlemleri ile tanı işlemlerinin aynı hastanede yapılması gerekmektedir.
 • Faydalanılacak olan özel hastanenin sigorta şirketi ile sözleşmesinin olması gerekmektedir.
 • Ayakta tedavi kapsamındaki hizmetler sigorta boyunca 9 ya da 10 defa geçerli olurlar. Sonrası oluşabilecek ayakta tedavi işlemleri için teminat verilmemektedir.
 • Doktor muayene işlemleri ile tanı işlemleri 1 işlem olarak değerlendirilir.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisini kapsar mı sayfamızı ziyaret edin.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası sigortasından yararlanabilmek için Genel Sağlık Sigortasının aktif olması gerekir.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece poliçede ismi yazan için geçerlidir.
 • Anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarında poliçe geçerli değildir.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası öncesinde bir teşhis konulmuşsa ve tedavi uygulanmışsa poliçe kapsamı dışındadır.

 

Doğru tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir öğrenmek için doğru tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl seçilir sayfamızı inceleyin.


Seyahat Sigortası Geçerlilik Süresi

Seyahat Sigortası Geçerlilik Süresi

Seyahat sigortası nedir, seyahat sigortası neleri kapsar, seyahat sigortası neden yaptırılır, seyahat sigortası geçerlilik süresi nedir, seyahat sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı, ileri yaş sigortası, 60 yaş üzeri kişiler için tamamlayıcı sağlık sigortası

Ev Hizmetlerinde Çalışanlara Nasıl Sigorta Yapılır?

Ev Hizmetlerinde Çalışanlara Nasıl Sigorta Yapılır?

Hangi işler ev hizmeti sayılır, ev hizmetlerinde çalışan kişilerin sigorta işlemleri, ev hizmetlerinde 10 günden az çalışma, ev hizmetlerinde 6111 teşviki