Araç Kasko Hesaplama

Araç Kasko Hesaplama

Koalay.com’da yapacağınız kasko hesaplama ile aracınızın en güncel kasko değerini öğrenebilirsiniz.
  • Koalay.com ile aracınız için en uygun kasko teklifini hesaplayabilir, farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini eş zamanlı olarak görebilirsiniz.
  • Koalay.com sayesinde aracınız için kasko sigortası ile birlikte trafik sigortasında da en uygun teklifleri tercih edebilirsiniz.
  • Koalay.com’un sunmuş olduğu teklifler sigorta şirketlerinin ücretlerine ekstra komisyon veya ücret içermez.

Aracınızın kasko değerini hemen hesaplayın!

Koalay’dan yapacağınız kasko hesaplama ile aracınızın en güncel kasko bedelini öğrenebilirsiniz.


Aracınızın değeri:

{{teminatResult | currency : value=""}} TL

Kasko Bedeli Nasıl Sorgulanır?

Kasko bedeli sorgulama işlemi için Koalay.com üzerinden araç markası, araç model yılı ve araç modelini seçerek kasko bedeli hesaplanabilir. Koalay’da yapılan kasko değeri hesaplama işlemi güncel kasko değer listesi dikkate alınarak yapılır. Kasko Sigorta poliçesini yaptırırken aracın güncel bedelini biliyor olmak, sigorta şirketlerinin teklif ettiği primleri karşılaştırmanıza yardımcı olur.

En Uygun Kasko Primi Nasıl Hesaplanır?

En uygun araç kasko teklifini alabilmenin en kolay yolu birçok sigorta şirketinden aynı anda teklif almaktır. Araçlarının kasko bedelini Koalay.com üzerinden belirleyen araç sahipleri, en uygun kasko poliçelendirmesi için Koalay’ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri inceleyebilir.

Kasko Fiyat Teklifi Almanın Araç Sahipleri İçin Ne Gibi Avantajları Var?

Koalay.com üzerinden yapılan kasko hesaplama işlemi ile birçok sigorta şirketinden aynı anda kasko teklifleri alınabilir. Koalay’ın anlaşmalı olduğu birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayan sürücüler, ihtiyaçlarına en uygun kasko teklifini seçerler. Koalay’ın sunduğu bu teklifler sigorta şirketlerinin fiyatlarına ilave ücret veya komisyon olarak yansımaz. Poliçe tutarlarını kısa bir sürede tarayarak karşılaştıran Koalay.com, hem en uygun fiyatı sunar hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Kasko Nedir?

Kasko, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür.

Kasko Sigortası Teminatında Neler Var?

Aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesinden doğan zararlar kasko teminatında yer alır. Aracın standart aksesuarları dışındaki donanımların değerleri kasko bedeline dahil edilmez ve araç sahibinin isteğine göre ayrı ayrı hesaplanabilir.

Koalay.com’da Kasko Poliçesi Nasıl Satın Alınıyor?

Araç sahipleri bütçelerine en uygun kasko hesaplama işlemini Koalay’da yaptıktan sonra satın almak istedikleri teklifi seçer ve kredi kartı bilgilerini girerek kasko poliçelerini anında hazırlayabilirler. Poliçe anında yazdırılabilir ya da araç sahibi e-posta ile kendisine gönderebilir. Poliçe ödemeleri Koalay.com’dan Sanal POS ile peşin ya da taksitli olarak kredi kartından otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Ödeme sırasında kullanılan bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle ödemede verilen bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez ve paylaşılamaz.

Kasko Sigortasını Bir Kez Yapmak Yeterli Mi?

Kasko sigortası başladığı tarihten itibaren bir yıl geçerlidir. Yenileme işlemi her sene isteğe bağlı olarak tekrar etmelidir. Kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerin yapılması önemlidir. Kasko zamanında yenilenmediği takdirde araç sahibinin var olan hasarsızlık indirimi hakkı kaybolur.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

1 yılı hasarsız tamamlayan araç sahipleri, bir sonraki yıl kasko poliçe fiyatları üzerinden indirim hakkına sahip olur. Bu kazanılan hakka “hasarsızlık indirimi” denir.

1 Yıl Sonra Kasko Teklifi Farklı Bir Sigorta Şirketinden Alınırsa, hasarsızlık İndirimi Hakkı Devam Eder Mi?

Devam eder. Kasko kapsamında kazanılan hasarsızlık indirimi hakkı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığıyla tüm sigorta şirketleri tarafından takip edilir. Kasko poliçesinin süresi dolduğunda araç sigortası farklı bir sigorta şirketinden yaptırılmak istenirse önceki poliçede kazanılan hasarsızlık indirimi hakkı aynı şekilde devam eder. Bu hakkın sürmesi için kaskoya ara vermemek, yani yenileme süresini geçirmemek gerekir.

Hasarsızlık İndirimi Hakkı Nasıl Kaybedilir?

Kaskonun geçerli olduğu sene içinde araç bir trafik kazasında hasara uğrarsa ve bu zarar var olan kasko tarafından karşılanırsa bir sonraki yılın kasko poliçelendirmesinde indirim hakkının bir kısmı ya da tamamı kaybedilebilir. Eğer kazada araç sahibinin kusursuz olduğu resmi olarak belgelenirse hasar, trafik kazasına karışan diğer aracın sigorta şirketi tarafından karşılanır ve hasarsızlık indirimi hakkı korunmuş olur.

Kasko Nasıl Yenilenir?

Kasko sigortası Koalay’dan yenilenebilir. Koalay.com internet sitesinden birçok sigorta şirketinden aynı anda teklif alınarak, birkaç dakika içinde en uygun kasko teklifi seçilebilir ve kredi kartıyla satın alınabilir. Koalay.com üzerinden kasko poliçesi online olarak bastırılabilir. Sigorta şirketlerinden alınan fiyatlara ek ücret veya hizmet bedeli yansıtılmaz.


Aracınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın!

Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri Koalay.com’da;


Yalnızca 7 soruya vereceğiniz cevapla kolay sigorta teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun teklifi seçip kasko ve trafik poliçenizi satın almanız için ise 3 dakika ayırmanız yeterli.


Siz zahmet etmeyin; Akıllı Koala Cengiz, piyasayı tarayarak sadece 1 dakikada, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden size özel en uygun trafik ve kasko teklifini bulur.


Koalay.com’da açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle, 365 gün, 24 saat kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir, güvenle poliçenizi yaptırabilirsiniz. Poliçeniz anında e-posta adresinize gönderilir.


Ödemelerinizi kredi kartınızla, peşin ya da taksitli olarak, Verisign SSL güvencesiyle online yapabilirsiniz. Poliçe ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir.

Çok Koalay değil mi?


Koalay.com ile bütçeniz için en uygun sigorta poliçesini koalayca ve
hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Kolayca Teklif Al
Sorularınız için
444 88 83
çağrı merkezimize ulaşarak
destek alabilirsiniz.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri


Koalay.com birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak
sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.


Aksigorta Anadolu sigorta Doğa Sigorta Ergo Sigorta Eureko Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta MAPFRE Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta