Trafik Kazalarını Azaltan Uyarı Sistemi

Eylül ayı başında Ankara'da düzenlenen Trafik Güvenliği ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı'nda masaya yatırılan, akıllı sürücü uyarı sistemlerinin Türkiye’ye gelmesi ve zorunlu olarak uygulamaya girmesi gündemde. Uyarı sistemi, trafik kazalarını ciddi oranda önlemesiyle biliniyor.

Avrupa ve Amerika’daki sürücü deneyimlerinde trafik kazalarını %70 oranında önlediği belirlenen akıllı uyarı sisteminin Türkiye’de zorunlu olması gündemde. Öncelikle 3.5 milyon toplu taşıma aracının kullanımına açılması planlanan sistem; sinyal vermeden şerit değiştirme, uyuklama, aşırı hız, öndeki araca fazla yaklaşma gibi durumlarda sürücüyü uyaracak. Tek araç için maliyeti 3 bin TL olan akıllı sistemin finansmanında sigorta şirketlerinin de görüşü alınacak.

 

Trafik Sigortasında İndirim İmkanı

Trafik kazalarını büyük ölçüde önleyecek olan akıllı uyarı sistemini aracına taktıran sürücüler zorunlu trafik sigortası primlerinde de indirimlerden yararlanabilecek. Trafik kazalarını önleyici sistemin, sigorta şirketlerinin sistemin maliyetlerini ölçmesinin ardından Türkiye’de öncelikle 3.5 milyon ticari aracı kapsayacak şekilde zorunlu olarak uygulamaya girmesi bekleniyor.

 

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, Türkiye’de karayoluna çıkan tüm motorlu araçlar tarafından yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Karayolunda seyir halinde olan araçların kusurlu oldukları trafik kazasında üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararları karşılayan bir sigorta olan trafik sigortası, araç sahibinin kendi aracına vereceği zararları karşılamamaktadır. Trafik sigortası ile tazminat ödemesi ve maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine de ödeme yapılmaktadır. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik göstermektedir.

 

Anlaşmalı olduğu farklı bir çok sigorta şirketinin tekliflerini anlık olarak sorgulayan ve en uygun seçenekleri size sunan Koalay’da bütçenize en uygun sigorta poliçesini satın alabilirsiniz. Koalay olarak size sunacağımız teklifler sigorta şirketlerinin sunduğu en düşük fiyatlara ilave bir komisyon ve ücret içermiyor.

 

Koalay’da Tüm Bilgiler Güvende

Her gün binlerce müşteriye fiyat teklifi ve sigorta poliçesi sunduğumuz Koalay.com en güvenli SSL yeşil bar sertifikasına sahiptir. Bu sertifika ile websiteye girilen isim, telefon, e-mail, T.C. kimlik numarası, plaka, ruhsat numarası, kedi kartı gibi kişisel verilerin şifreleme yöntemiyle güvenliğini sağlıyoruz. SSL güvenlik protokolü ile siber saldırılara karşı şifreleme yapıyoruz ve siz de gönül rahatlığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.


Uzun Karayolu Yolculuklarında Yapmanız Gerekenler

Uzun Karayolu Yolculuklarında Yapmanız Gerekenler

Uzun yolculuklarda saatlerce araba kullanmak iyi bir konsantrasyon gerektirdiği gibi, ufak bir dikkatsizlik hayati derecede problemlere yol açabiliyor.

Gece Araç Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gece Araç Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gece araç kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalarını öğrenmek için tıklayın!

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli sürüş teknikleri. Trafikte güvenli sürüş hakkında bilinmesi gerekenler. Güvenli sürüş kuralları.