2017 Yılında Sigorta Satışları %282 Oranında Arttı

2018 yılına giriş yapmamızla birlikte, geçtiğimiz yılın trafik, kasko ve DASK sigortasına dair değişen eğilimleri de belli oldu. Koalay'ın kullacılarından elde ettiği verilere göre, 2017 yılında, bir önceki yıla kıyasla kasko, trafik ve DASK sigortalarının toplam satışında %282 oranında artış yaşandı. 2016 yılının sonundan başlayarak sigorta satışlarında en fazla yükseliş %183’lük oranla trafik sigortası satışlarında olurken, bunu %175,7’lik artışla DASK sigortası izledi. Kasko satışlarında ise %146’lık bir artış gerçekleşti.

 

Kasko ve Trafik Sigortasında Online Satış Revaçta

Trafik ve kasko sigortasındaki online satışlarda yaşanan yükseliş ise dikkat çekti. 2017 yılında trafik sigortası satışlarının %41’i, kasko satışlarının ise %32’si online olarak gerçekleşti. 2016 yılında bu rakamlar; kasko satışları için %6,3, trafik sigortası satışları içinse %13 olarak gerçekleşirken; 2017’de online sigorta satışlarında ciddi bir artış yaşandığı gözlemleniyor. Bu kapsamda kasko kategorisinde gerçekleşen online satışların sayısı bir önceki yıla oranla %1.150 arttı.

 

En Yüksek DASK Talebi Balıkesir’den…

2016’da en fazla DASK sigortası talebinde bulunan il Konya iken, 2017’de ise en fazla talep Balıkesir’den geldi. 2016 yılında trafik sigortası ve kasko talebi en fazla Ankara’dan gelirken, 2017’de en fazla talepte bulunan il İstanbul oldu.

 

En Fazla Sigorta Satın Alma Talebi 25 - 34 Yaş Aralığından Geldi

Geleneksel yöntemlere kıyasla online satışların ivme kazandığı sektörde, sigorta satın alan kullanıcıların ortalama yaş aralığı 18 ile 65 arasında değişiyor. En fazla sigorta satın alımı yapanların ise 25 - 34 yaş aralığında olduğu dikkat çekiyor. Kullanıcıların sektörel dağılımlarına dair elde edilen verilerde ise sigorta satın alanların %3,58’ini otomotiv, %3,33’ünü eğitim ve %3,21’ini ise finans sektöründe yer alanlar oluşturuyor.

 

Siz de yeni yıla yeni bir başlangıç yapın, Koalay.com’u ziyaret ederek en uygun poliçe tekliflerini anında görüntüleyip karşılaştırın. 3 dakika içerisinde, kredi kartınızla en uygun fiyata sigortanızı satın alın.

Koalay Yöneticilerinden İlk Yıl Değerlendirmesi

Türkiye dahil 8 ülkede faaliyet gösteren Telesure Sigorta, dünya genelinde 4 milyar TL’lik prim ürettiği Türkiye’deki ilk yılını değerlendirdi.

Aracınız Pert Olunca Ne Kadar Ödeme Alırsınız?

Bir kaza sonucunda aracın %70 ve fazlasının hasar görmesi ve aracın onarım masraflarının sigorta değerine yakın olması pert olduğunu gösterir.

Tramer Nedir?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposudur.