Schengen Başvurularının Red Oranı %80 Arttı!

schengen vizesi 2017 yılı istatistikleri

Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi tarafından yayınlanan Schengen vizesi istatistiklerini sizler için derledik. 2017 yılında Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edebilmek amacıyla, tüm dünyadan Schengen vizesine 16 milyon 155 bin 613 başvuru geçekleşti. Türkiye; Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin ardından, Schengen vizesine 971 bin 710 başvuruyla en çok rağbet gösteren 3. ülke oldu. 

 

2015-2017 yılları arasında Türkiye’den Schengen vizesine yapılan başvuru sayısı %8 arttığı halde, alınan red oranları %80,5 yükselerek 63.122’ye ulaştı. Aynı dönemde tüm dünyadan Schengen vizesine yapılan başvurulardaki red oranında ise yalnızca %37,2 artış görüldü. Türk vatandaşlarının 2017 yılında dünya genelinden Schengen vizesi için en çok başvuru yapılan ülkeler sırasıyla Fransa, Almanya ve İtalya oldu. Malta, yapılan başvuruların %25,3’ünü reddederken, onu %16 ile Belçika izledi. Fransa, Portekiz ve Hollanda ise vize başvurularına %10’un üzerinde red veren ülkeler olarak öne çıktı. 

 

“Seyahat Sağlık Sigortası Tutarı, Seyahat Harcamalarının Yalnızca %2,5’ine Denk Geliyor.”

 

2017’de yurt dışına giden Türk vatandaşlarının sayısı, bir önceki yıla göre %12,6 artarak 8 milyon 886 bin 906 kişiye ulaştı. En çok ziyaret edilen bölge olarak 3,5 milyonla Avrupa Birliği ilk sırada yer alırken, son 3 yılda Schengen vizesi başvurularına alınan red oranlarının %80,5 artması endişeleri de beraberinde getiriyor. Vize başvurularında zorunlu talep edilen seyahat sağlık sigortasını Koalay.com’dan satın alanlar, yalnızca 30.000 Euro’luk sağlık teminatına değil; vize başvurusunun reddi başta olmak üzere ferdi kaza, bagaj kaybı, kapkaç, tur iptali gibi riskler için de kendilerini güvence altına alabiliyor. Türkiye’den yurt dışına seyahate giden bir kişi ortalama 578 $ harcıyor. Bu bütçenin %2,5’ini oluşturan seyahat sağlık sigortası sayesinde, seyahat harcamalarının %25’ini oluşturan vize başvurusunun reddedilme riski kolayca güvence altına alınabiliyor.

 

7/24 online olarak Koalay.com üzerinden satın alabileceğiniz seyahat sağlık sigortası; seyahat masraflarıyla karşılaştırıldığında son derece cüzi kalan bir prim tutarıyla vize başvurusunun reddi, ferdi kaza, bagaj kaybı, kapkaç, tur iptali gibi aksilik ve riskler için sizleri güvence altına alıyor. 

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl kaybolur? Hangi durumlarda bozulmaz? İndirim oranları nasıl belirleniyor? Hepsi ve daha fazlası için tıklayın!

Zorunlu Trafik Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.

Türkiye'de Neden Trafik Kazası Oluyor?

Ülkemizde araç sayısı gün geçtikçe çoğalıyor ve bilinçsiz sürücülerin artmasıyla trafik kurallarına uymamak trafik kazalarını artırıyor.