Koalay Yöneticilerinden İlk Yıl Değerlendirmesi

Alper Ziyal, Meltem Yigit, Bradley du Chenne

Türkiye dahil Güney Afrika, İngiltere, Avustralya, Fransa, Hollanda ve Singapur olmak üzere 8 ülkede faaliyet gösteren Telesure Sigorta, dünya genelinde 4 milyar TL’lik prim ürettiği Türkiye’deki ilk yılını değerlendirdi.


Toplam 7.500’e yakın çalışanıyla 9 milyon müşteriye hizmet veren Telesure sigorta, Güney Afrika’daki başarısından sonra dünyaya açılmaya karar verdi. Dünyada hiçbir kağıda gerek duymadan sadece telefonla sigorta sunan ilk sigorta şirketi olan Telesure Sigorta Türkiye pazarına Koalay markası ile etkili bir giriş yaptı. Koala ve Kolay’ın birleşimi olan Koalay.com, araç sigortası satın alma işlemini oldukça kolaylaştırdı. Hali hazırda dört kıtaya yayılmış olan marka büyük başarılara imza atıyor.

 

3 dakikada trafik ve kasko sigortasına sahip olun

Telesure Sigorta’nın Türkiye CEO’su Bradley du Chenne, Türkiye’de kurdukları online sigorta karşılaştırma sitesinin son derece hızlı ve pratik olduğunu dile getiriyor. Koalay.com ile günün her saati 3 dakikada online kasko ve trafik sigortası satın almak mümkün.


Koalay, farklı sigorta şirketlerini saniyeler içinde sorgulayarak müşterilerine en uygun teklifleri sunuyor. Böylece hem zaman hem de maliyet bakımından avantaj elde ediyorlar.


Bradley du Chenne Koalay.com’a dahil olmak isteyen pek çok sigorta şirketi olduğunu ve bunların online sisteme geçmek için yatırım yaptığından söz etti. Bununla birlikte sektörde yeniliklere açık olduklarını iletti.


Telesure Sigorta’nın Güney Afrika, Avrupa ve Avustralya’da sektör lideri benzer karşılaştırma siteleri var. Telesure, bu ülkelerde kazandığı deneyimi ve elde ettiği başarıyı Türkiye’ye de taşıma amacında. Geçen sene 52 milyon 800 bin adet sigorta teklifi veren şirket sigortalanan araçların toplam değerinin 1 milyar 350 milyon TL” olduğunu öne sürerek başarılı bir yıl geçirdiklerini belirtti.


Şirket ortaklarından Alper Ziyal’e göre, Telesure Sigorta Türkiye pazarına zorlu bir dönemde giriş yaptığı halde başarılı bir yıl geçirdi. Alper Ziyal, bu başarıyı daha büyük hedefler ve yeni ürünlerle arttıracaklarını belirtti. Türkiye’nin cazip bir piyasa olduğunu dile getiren Ziyal, “Türkiye internet kullanımında dünyada 11. sırada. 10 milyon kişi internetten alışveriş yapmayı tercih ediyor ve 66 milyon telefon kullanıcısı var. Böyle bir pazar yatırımcılara da cazip geliyor” ifadelerini kullandı.

 

"Acenteler rakibimiz değil"

Alper Ziyal, Türkiye’deki acentelere rakip olma gibi bir gayeleri olmadığını, amaçlarının daha geniş kitlelere ulaşıp pazarı büyüterek sigortacılığı tabana yaymak olduğunu dile getirdi. Telesure ve Koalay.com’da geçerli olan sistemde telefonla bile poliçe satın alınabildiğini vurguladı.


Bir yıl öncesine kadar Telesure’dan poliçe satın alanlar, poliçenin aslını isterken, şu anda yüzde 65’i istiyor. Bu da marka olarak Telesure ve Koalay’ın insanlara verdiği güveni ve Türk tüketicisinin dijital sistemi benimsemeye başladığını gösteriyor.

 

"Sigortacılığı daha dinamik bir sektöre dönüştüreceğiz"

Telesure Sigorta Genel Müdürü Meltem Yiğit, “Koalay.com’un hem müşteriye, hem de sigorta şirketlerine avantajlar sunduğu görüşünde. Bu sistem sayesinde sigorta almak çok daha kolay hale geliyor. İlk yılda hedeflerine ulaştıklarını söyleyen Meltem Yiğit, sigortacılığı kağıt işinden çıkarıp çok daha dinamik bir sektöre dönüştürme amacında olduklarını öne sürdü.


1 Haziran 2015 tarihi itibariyle Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası’nda yapılan değişiklikler sonucu poliçe fiyatlarında ciddi artışlar görülmekte. Bu durumda farklı sigorta şirketlerinden teklif alıp karşılaştırmak önemli hale geliyor. Farklı sigorta şirketlerinden teklif alıp en iyi teklifleri anında sunan Koalay.com’da aracınız için en uygun kasko ve trafik sigortası teklifini bulabilirsiniz.

2017 Yılında Sigorta Satışları %282 Oranında Arttı

2017 yılında kasko, trafik ve DASK sigortalarının toplam satışında %282 oranında artış yaşandı.

Kaza Tespit Tutanağı Nasıl Doldurulur?

Tutanak hazırlanırken kaza yapan kişiler tutanakta istenen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde 2 nüsha olarak doldurur ve imzalanır.

Otomobil Almayı Düşünenler İçin 10 Tavsiye

Yeni bir otomobil almak isteyenlere yardımcı olabilecek 10 çok önemli öneriyi bir araya getirdik.