kasko sigortası

Kasko Yaptırın Hasar Masraflarında 2 Kat Tasarruf Edin

TÜİK verilerine göre Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 21 milyon 940 bin 757’ye ulaştı. Trafiğe çıkan araçlar her gün büyük bir risk altında yollarına devam ederken, ülkemizde her yıl yaklaşık olarak 1 milyon kaza yaşanıyor. Her aracın kazaya karışma ihtimali aynı… Bunun yanı sıra kontrolünüz dışında gelişen hırsızlık ve doğal afet gibi etkenlerle de aracınızın hasar alması, kullanılamaz hale gelmesi mümkün.

Trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak için alınabilecek önlemlerin başında gelen kasko, isteğe bağlı bir sigorta çeşidi olduğu için birbirinden farklı avantajları da beraberinde getiriyor. Kasko, trafik sigortasında olduğu gibi sadece karşı taraftan kaynaklı kazalarda oluşabilecek olan hasarları değil; sizden veya doğal afetlerden dolayı meydana gelen kazalarda da aracınızda oluşan hasarları kısmen ya da tamamen karşılıyor.

Kasko sigortası yasal bir zorunluluk olmasa bile insan hayatına ekonomik anlamda önemli avantajlar sunuyor. Birçok kişi kasko yaptırmanın lüks olduğunu düşünür. Bu nedenle de çoğu zaman araç sahipleri kasko sigortası yaptırmayı ihmal ediyor ancak rakamlar kasko sigortasının uzun vadede oldukça ekonomik olduğunu gözler önüne seriyor.

2017 yılının ilk 9 ayında 1 milyon 167 bin 723 kişi araçlarında ortaya çıkan hasarları kasko sahibi oldukları için sigorta şirketlerinden temin ederken, sigorta şirketleri toplamda 3 milyar 424 milyon 32 bin 292 TL’yi sigortalılara tazminat olarak ödedi. Bu veriler gösteriyor ki bir aracın ortalama hasar bedeline karşılık sigorta şirketi tarafından ödenen tazminat tutarı ortalama 3 bin TL. Öte yandan 4 yaşındaki bir araç için yıllık ortalama kasko bedelinin yaklaşık 1,090 TL olduğu düşünülürse aslında kasko sigortası sizi, yapacağınız 2 kat fazla masraftan koruyarak tasarruf etmenizi sağlıyor.

Açıkça görüldüğü gibi kasko yaptırmak pahalı veya gereksiz değil. Kasko sigortası herşeyden önce bir kaza anında araçta oluşacak hasarların temini için şart ve oluşabilecek yüksek tamir masraflarının karşılanması için araç sahiplerinin en büyük destekçisi. Buna ek olarak, gelecekte yaşanacak bir risk durumunda oluşacak hasarları da teminat altına alıyor.

Siz de 3 dakikada bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini inceleyip, Koalay’dan kasko sigortası satın alarak, aracınızı oluşabilecek tüm hasarlara karşı koruyabilirsiniz.

Kasko ve Trafik Poliçesinin Orijinali Aracınızda Olmalı Mı?

Araç sahiplerinin en fazla merak ettiği konuların başında poliçelerin orijinal kopyalarının kendilerinde ve araçlarında bulunup bulunmaması konusu yer alıyor.

Plaka Bilgisi İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka sorgulatarak araç hasar kaydı nasıl yapılır? Kullanabileceğiniz tüm yöntemler burada!

Kaza Sonrası Hasar Tespit Önerileri

Hasar tespit tutanağını doldururken nelere dikkat etmelisiniz? Koalay.com deneyimi ve güvencesi ile öğrenmek için tıklayın!