Şimşek McQueen

Çocukların En Çok Sevdiği Otomobiller

1) Şimşek McQueen

95 Numara Şimşek McQueen Arabalar 1 filminde, başlangıçta şımarık davranan, Radyatör Kasabası’nda edindiği dostluklar sayesinde doğru davranmanın yarış kazanmaktan daha önemli olduğunu anlayan, filmin baş karakteridir. Şimşek; dört tane Piston Kupası'nın da sahibi olarak dünya çapında gerçek bir üne sahiptir.


Şimşek, en son kazandığı yarıştan sonra Radyatör Kasabası aile fertleriyle birlikte sakin bir hayat sürmek için eve döner. Arabalar 2 filminde Şimşeği yeni bir macera beklemektedir. Dünyanın en hızlı arabalarıyla yeni yarışlar başlar.


2) Mater

Radyatör Kasabası'nın eski kamyonu Mater, Şimşek McQueen'in en yakın arkadaşıdır. Neşeli, dürüst ve sadık bir karekter olan Mater, Arabalar 2 filminde daha aktif bir rol üstlenir. Tokyo'ya da, Amerikan gizli ajanı olduğu sanılınca kendini şaşırtıcı bir maceranın içinde bulur.


3) Fin McRoket

Fin McRoket usta bir İngiliz ajanıdır. Uluslar arası casusluk alanında profesyonel olan Finn, Dünya Şampiyonası için bir komplo hazırlandığını düşünmektedir. Küresel yarışı kapsayan gizli işi onu gizli bir Amerikan ajanı zannettiği Mater ile karşı karşıya getirecektir.
 

4) Francesco Bernouilli 

Bayanların favorisi olan Francesco, gençlerin ve diğer rakiplerin de ilgisini çeken bir otomobildir. Francesco'nun en büyük hayranı, Francesco'nun kendisidir. Kendini çok beğenen ve kendine çok güvenen Francesco, Şimşek McQueen'in baş rakibidir.

Otomatik Vites Araba Kullanım Teknikleri

Otomatik vitesli araba kullananlara özel sürüş ve kullanım teknikleri hakkında bilgi almak için tıklayın!

Dizel Otomobil mi, Benzinli Otomobil mi?

Dizel otomobille benzinli otomobil arasındaki farklar ve avantajlar nelerdir? Gelin hep birlikte göz atalım.

Atatürk'ün Makam Otomobilleri

Cumhuriyet Döneminde Mustafa Kemal Atatürk'e hizmet etmiş olan nostaljik otomobiller hakkında detaylı bilgi alın!