babalar günü önerileri

Babalar Günü İçin Alternatif Hediye Önerileri

Tüm dünyada Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar Günü bu sene 18 Haziran'da kutlanacak.

Bu sene babalar gününde babanızla keyifli bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Deniz kenarında dingin saatler geçirmek, şehre yakın tatil yerlerine kaçamak yapmak, ormanda yürüyüş yapmak ya da birlikte sinemaya gitmek ve ardından güzel bir yemek yemek. Tatil yeri seçiminde babanızın karakterini ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri de yoğun iş hayatı ve sorumluluklarınız derken babanızla vakit geçiremediğinizden yakınıyorsanız ufak kaçamaklar planlayarak babanızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Tatil yeri ve aktivite seçiminde babanızın karakterini ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri de göz önünde bulundurarak aşağıdaki 5 önerimizi dikkate alabilirsiniz.


Tatile çıkın

Otomobile atlayıp, babanızı bu yaz gününde sürpriz bir hafta sonu tatiline çıkarabilirsiniz. Bu otomobil yolculuğu babanızla sohbet etmek ve biraz eğlenmek, biraz da şehir yorgunluğundan uzaklaşmak için de bir fırsat olabilir. Ancak tatil seçiminde babanızın beğenilerini mutlaka dikkate alın. Örneğin; babanız yüzme fikrine sıcak bakmıyorsa onu balık tutup kamp yapabileceği doğa harikası bir yere götürebilirsiniz. Babanız doğa yürüyüşleri yapmayı seviyorsa Karadeniz bölgesinin yemyeşil doğasını tercih edebilirsiniz. Daha fazla tatil fikri için, bizim İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Kamp yapın

Kamp, şehrin keşmekeşinden kaçmak isteyenler için en huzurlu etkinliklerden biri. Aracınızın bagajına koyacağınız çadır, uyku tulumu, kamp ocağı, birkaç kalın giysi, olta takımı gibi kamp malzemelerinizi koyarak doğa ile iç içe 2 günlük bir kamp planlayabilirsiniz. Kampta doğa yürüyüşleri yapabilir, birlikte tuttuğunuz balıkları kamp ateşinde pişirebilir, babanızla baş başa keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

 

Spor yapın

Hayatınız biraz hareketlensin isterseniz babanızla farklı sporları deneyebilirsiniz. Go-kart, deniz sporları, dalış, rafting gibi extrem sporları deneyebilir. Birlikte motokros ya da araba yarışları gibi etkinliklere de gidebilirsiniz.

 

Etkinliklere gidin

Sinema, tiyatro, maç  ya da müzik… Babanız en çok hangisiyle ilgileniyorsa ona; beklediği sinema filminin ve tiyatro oyunun ya da hayranı olduğu sanatçının konser biletini hediye edebilirsiniz. Babanızın en çok beklediği maç ve tiyatro gibi etkinlikler şehir dışındaysa, şehir dışına çıkarak birlikte bir yaz tatili organizasyonu da yapabilirsiniz. Billetix'in etkinlikler sayfasından size uygun olan etkinliği seçebilirsiniz.

 

Yemeğe çıkın

Babanızla her zaman yemeğe çıksanız da Babalar Günü yemeği özel olmalı. Sizi koruyup kollayan, zor zamanlarınızda arkanızda duran babanız için şık bir restoranda yemeğe çıkarabilirsiniz. Eğlenceli bir yemek mekanı arıyorsanız, TripAdvisor'ın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz, akşam yemeğini kendiniz hazırlayarak ona hoş bir jest yapabilirsiniz. 

 

Sürpriz hediyeler tasarlayın

Babanızı şaşırtacak ve çok mutlu edecek fikirler üretin. Örneğin; arabasının bakımını önemseyen babanız için araç aksesuarlarından oluşan bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz. Paketinize; oto parfümü, yeni koltuk kılıfları, şık bir otomobil yastığı, aile fotoğraflarınızın yer aldığı ayna süsleri gibi ürünlere yer verebilirsiniz. Eğer hala kafanızda babanıza ne hediye alacağınıza karar vermediyseniz, Hepsiburada.com'u ziyaret etmeye ne dersiniz?

 

Babanızla birlikte yolculuğa çıkmadan önce aracınızın kasko ve trafik sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin. Koalay’ın anlaşmalı olduğu birçok sigorta şirketinden aynı anda teklif alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece bütçeniz için en uygun poliçeyi anında satın alabilirsiniz. Kolay ve hızlı adımlarla poliçe işlemleri, 365 gün 7/24 hizmet, objektif bir sorgulama ortamında kredi kartı ile güvenli bir satın alma işlemi Koalay’da.

Hasarsızlık İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl kaybolur? Hangi durumlarda bozulmaz? İndirim oranları nasıl belirleniyor? Hepsi ve daha fazlası için tıklayın!

Zorunlu Trafik Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.

Türkiye'de Trafik Kazalarının Nedenleri Nelerdir?

Ülkemizde araç sayısı gün geçtikçe çoğalıyor ve bilinçsiz sürücülerin artmasıyla trafik kurallarına uymamak trafik kazalarını artırıyor.