Yalnızca 24 Saatte Gezebileceğiniz 5 Ülke

Bu Ülkeleri 24 Saatte Gezebilirsiniz

Yurt dışı seyahat planı yaparken en çok merak edilen konuların başında, hangi ülkeye kaç gün zaman ayrılması gerektiği geliyor. Bu süre beklenti ve isteklerinize göre değişiklik gösterebilir ancak dünyada öyle ülkeler var ki 24 saat gibi kısa bir sürede ülkenin büyük bir bölümünü ya da tamamını gezmek, görmek ve keşfetmek mümkün!

Kısa sürede daha fazla yer görmeyi isteyenler için, 24 saatte gezilebilecek 5 Avrupa ülkesini sizler için bir araya getirdik. 

 

Andorra 

468 km2 yüzölçümüyle Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra, İspanya-Fransa arasında yer alıyor. Pirene Dağları’nın üzerinde kurulu ülkenin nüfusu 80 binden az. Buna rağmen her yıl ortalama 12 milyon turisti ağırlayan Andorra, kayak turizmi ve vergisiz alışveriş olanağıyla öne çıkıyor. Dağ köyü edasına sahip ülke, 900’lü yıllara uzanan tarihi yapıları, yeşilin birçok tonuna sahip doğası ve tertemiz havasıyla sizleri bekliyor.  

 

Liechtenstein 

İsviçre ile Avusturya arasında bulunan Liechtenstein Prensliği, Orta Çağ kaleleri, köyleri ve doğal güzellikleriyle Avrupa’nın en huzurlu ülkelerinden biri. Bir ülke düşünün ki bir ucundan diğer ucuna olan mesafe yalnızca 26 km olsun! Ülke küçük olmasına rağmen, gezilecek yerler açısından önemli yapılara sahip. Ulusal müze, hazine odası, sanat müzesi, parlamento evi, Vaduz Kalesi ve üzüm bağları gezilecek yerlerden bazıları…

 

Lüksemburg 

Küçük bir devlet olmasına karşın son derece gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Lüksemburg, kişi başına düşen milli gelir ortalamasında, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası’nın verilerine göre ilk sırada yer alıyor. 160’tan fazla milleti barındıran bir nüfusla, Avrupa’nın kalbinde bulunan Lüksemburg, tam anlamıyla bir kültürler kavşağı. Avrupa’nın Yeşil Kalbi olarak da bilinen ülke, güzel doğası ve tarihi yapılarıyla dikkat çekiyor.

 

Malta

Güney Avrupa’da beş takımadandan oluşan ve kış mevsiminin neredeyse hiç yaşanmadığı Malta, özellikle deniz-kum-güneş üçlüsünü sevenlerin tercihi oluyor. Şehrin eski merkezi, sarı taş evlerin sıralandığı daracık sokaklara sahip Mdina. İsmini bir Malta şövalyesinden alan Valletta ise şehrin yeni merkezi olarak modern duruşuyla göz dolduruyor.  

 

Monaco

Deniz Alpleri’nin eteklerinde yer alan Monaco Prensliği, Fransa’nın Akdeniz sahilindeki Nice kenti boyunca uzanıyor. Ülkenin en önemli yerleşim birimi Monte Carlo ihtiş amıyla ön plana çıkarken, lüks oteller, marinalar ve kumarhaneler göze çarpıyor. Bu küçük ülkedeki Okyanus Bilimi Müzesi’nde 90’dan fazla türde deniz canlısı görmek mümkün. 

 

24 saatte gezeceğiniz bu ülkelerde her türlü riskten korunmak ve daha rahat bir seyahat geçirmek için Koalay.com’dan kolayca yurt dışı seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi nedir ve nasıl kaybolur? Hangi durumlarda bozulmaz? İndirim oranları nasıl belirleniyor? Hepsi ve daha fazlası için tıklayın!

Trafik Sigortası Hakkında Önemli Bilgiler

Trafik sigortası nedir ve teminatları nelerdir? Koalay.com deneyimi ve güvencesiyle öğrenmek için tıklayın!

Sigorta Şirketleri Çağrı Merkezleri Her An Yanınızda

Sigorta sayesinde büyük bir yükün altına girmekten kurtularak kendimizi daha rahat ve güvende hissediyoruz.