koalay 2015 yılı infografiği

Koalay 2015 Yılı İnfografiği

Koalay.com olarak 2015 yılını değerlendirdiğimiz bir infografik hazırladık.

 

Koalay.com ziyaretçileri

15 Ağustos 2015 tarihinde yapılan lansman sonrası 2.2 milyon kişi Koalay.com'u ziyaret etmiş bulunuyor. Bu sürede gerçekleşen sayfa görüntülenme sayısı ise 5.3 milyon.

Koalay.com'u ziyaret eden internet kullanıcılarının %57'si desktop, %36'sı mobil, %7'si tablet kullanıcısı. Koalay'dan sigorta satın alanların %36'sı mobil cihazlar üzerinden sigorta poliçesini satın almış.

 

Koalay.com sosyalmedya

Koalay'ın sosyal medyada istatistikleri ise şu şekilde; 14.329 Facebook sayfa beğenisi, 9.539 Twitter takipçisi, 117.759 Youtube izlemesi.

 

Koalay TV ve radyo reklamları

Koalay.com, lansman sürecinde 2.868 TV spotu ile 62.230 saniye reklam yayını, 14.906 radyo spotu ile 213.807 saniye radyo reklamı gerçekleştirmiş.

 

Koalay.com ürünleri

Türkiye'de henüz sadece trafik sigortası ve kasko sigortası poliçesi satışı hizmeti veren Koalay.com'un müşterilerinin %26'sı kasko, %74'ü trafik sigortası satın alıyor.

 

Poliçe fiyatları ve ortalamaları

2015 yılı Ocak ayında Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları ortalaması 324 TL iken Haziran'da 390 TL, Ekim ayında ise 594 TL olarak gerçekleşmiş bulunuyor. Haziran ayında Zorunlu Trafik Sigortası uygulamasında yapılan kanuni düzenlemeler, bu artışın temel sebepleri arasında yer alıyor. Kasko sigortası fiyat ortalaması ise Ocak ayında 991 TL, Haziran ayında 960 TL, Ekim ayında 1.070 TL oldu.

 

Koalay.com müşterileri

Koalay.com'dan poliçe satın alanların profillerine bakıldığında %79'u erkek, %21'ı kadın olarak görülüyor. Sigorta satışlarının %26'sı kasko, %74'ü trafik sigortası olarak gerçekleşmiş. En fazla poliçe alımı yapan yaş aralığı 28-37. Yaş aralığı erkeklerde %49, kadınlarda %44 olarak gerçekleşmiş.

Koalay.com Türkiye'de tüm illere poliçe satışı gerçekleştiriyor. 2015 yılında şehirlere göre dağılım ise; İstanbul %44, Ankara %8, İzmir %5, Bursa %8 olarak gerçekleşti.

Kasko ve trafik sigortası poliçesi satışlarının markalara göre dağılımı ise şu şekilde; Ford %8, Volkswagen %7, Fiat %7, Opel %7, Renault %7. Satışların aylara göre dağılımına bakıldığında ise; Kasım ve Aralık aylarında artış dikkat çekiyor. Yıl sonu yaklaştığında araç satın alma oranlarındaki artış olması poliçe alımlarının da yıl sonunda artmasının bir sebebi olarak gözüküyor.


Koalay.com web sitesinden 3 dakika gibi bir kısa sürede kolayca trafik ve kasko sigortası alınabiliyor. Online hizmet veren Koalay.com tüm sigorta şirketlerinden teklif alarak müşterilerine en uygun teklifi sunuyor. Böylece kullanıcının fazla vaktini almadığı gibi bütçesine uygun bir seçim yapmasını kolaylaştırıyor.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hakkında En Önemli 6 Şey Nedir?

Kasko ve trafik sigortanızın, poliçenizi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerli olduğunu bilmekte fayda var.

Kasko Araç Değer Listesi Hesaplama

Kasko değer listesi hazırlanırken kullandığınız aracın yaşı ve markası göz önünde bulundurulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İçin Yapılır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.