İstanbul' da trafik kazalarının en yoğun olduğu 20 bölge

İstanbul' da trafik kazalarının en yoğun olduğu 20 bölge

İstanbul yoğun trafiği olduğu kadar trafik kazalarıyla da adından söz ettiren bir şehir. Günün her saati birçok bölgesinde trafik yoğunluğu yaşanan şehrin özellikle bazı bölgelerinde trafik kazaları yoğunluk gösteriyor.  Genelde trafiğin yoğun olduğu yerlerde her an her sürücünün başına gelebilen trafik kazaları, araçlarımıza zarar verdiği gibi kimi zaman can güvenliğimizi de tehdit edebiliyor. Bu konuda tedbirli olmak adına sizler için İstanbul’da en çok kaza yapılan 20 bölgeyi listeledik. Bu bölgelerde araba kullanırken daha dikkatli olmakta fayda var.

1. Maslak- Zincirlikuyu Hattı
Günün her saati yoğun olan Büyükdere Caddesi trafik kazasının en çok görüldüğü noktalardan biri. 

 

2. Çobançeşme - Şirinevler ve Merter
E5 Çobançeşme – Şirinevler, Şirinevler - İncirli ile E5 Merter - Cevizlibağ yönleri günün her saati yoğun olup ana yol ve yan yolda çok sayıda kaza meydana geliyor.

 

3. Mahmutbey Gişeler
TEM Mahmutbey Gişeler - İstoç ve Altınşehir yönlerinde tırların fazla olması nedeniyle tırla küçük aracın yaptığı kaza oranı oldukça yüksek. Bu bölge FSM köprüsünden sonra en çok kaza yapılan yerler arasına adını yazdırıyor.

 

4. Boğaziçi Köprüsü
Boğaziçi Köprüsü de yaz-kış kaza oranlarının yoğun olduğu bir bölge. Her iki yakaya geçişte sıklıkla kazalara rastlanabiliyor. Genellikle köprü girişlerinde hafif hasarlı kazalar meydana gelmekte.

 

5. Kadıköy- Bağdat Caddesi
Kadıköy’ün en hareketli bölgelerinden Bağdat Caddesi’nde genelde hız yüzünden kazalara rastlanabiliyor. Ayrıca maç olduğu günlerde Şükrü Saraçoğlu stadının yakınlarında trafiğin oldukça yoğun olması kazalara yol açabiliyor.

 

6. FSM Köprüsü Anadolu - Avrupa yönü
Bu bölgede genelde köprü öncesinde veya Kavacık Kavşak yakınlarında kazalara rastlamak mümkün. Genelde tırla küçük aracın çarpışması sonucu oluşan kazalar meydana geliyor. Bu tip kazalar FSM köprüsünü ciddi anlamda etkilediğinden kaza sonrası çoğunluk Çavuşbaşı Orman Yolunu tercih ediyor. 

 

7. FSM Köprüsü Avrupa - Anadolu yönü
Bu hatta özellikle gişe öncesi ve gişe sonrası kazalara rastlanıyor. Gişe öncesindeki kazaların sebebi genelde OGS - HGS arasındaki geçişlerden kaynaklı. Köprüye doğru yolun daralmasından dolayı da gişe sonrasında kazalar yapılabiliyor.

 

8.Beyoğlu
Günün her saati hareketli olan bölgede trafiğin oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Tarlabaşı’ndan Şişhane’ye inen yolda kavşakların kesişmesi trafik kazaların oluşumunu arttırabiliyor. 

 

9. Küçükçekmece ve Avcılar
Özellikle yaz döneminde Küçükçekmece en çok kaza olan yerlerden biri. Genelde yoğun olan E5 Küçükçekmece - Avcılar hattı ile E5 Avcılar - Küçükçekmece yönlerinde küçük hasarlı kazalar oldukça sık görülmekte. Yazları bu bölgelerde günde ortalama 4-5 kazanın gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

 

10.Esenler otoban
Otogarın bulunması sebebiyle Esenler’de trafiğin yoğun olduğu bölgelerden.

 

11. Ümraniye
TEM Ümraniye Kavşak – Çavuşbaşı veya TEM Ümraniye Kavşak – Çakmak istikametlerinde yaz döneminde hafif hasarlı kazalar görülebiliyor. Genelde saat 10:00’dan sonra ağır araçların trafiğe çıkmasıyla TEM yoğunlaşarak kazalar artıyor.

 

12. İstoç ve Metris
TEM İstoç – Metris ile TEM Metris - İstoç yönlerinde gün içinde oluşan hasarlı kazaların sayısı oldukça yüksek.

 

13.Bağcılar
Trafiğin yoğun olduğu Bağcılar’da da gün içinde kazalara rastlanabiliyor.

 

14. Altınşehir
Yaz döneminde Altınşehir’de çok fazla kazaya rastlanmakta. Bu bölgede gerçekleşen kazalar sebebiyle TEM’deki trafik Esenyurt’tan itibaren yoğun bir hal alıyor.

 

15. Çamlıca Gişeler
TEM Çamlıca Gişeler – Dudullu Kavşak ve Kartal istikametinde de çok sayıda kazalar görülüyor.  Özellikle gişe öncesi ve gişe sonrasında kaza yapılıyor.

 

16. Küçükyalı
E5 Küçükyalı – Maltepe ile E5 Küçükyalı – Bostancı yönlerinde genellikle 3 aracın birlikte yaptığı kazalar gerçekleşmekte. Bu kazaların çoğu hafif hasarlı oluyor. E5 Maltepe – Bostancı yönünde meydana gelen kazalar ise köprü üzerinde yolculuk edenlere sıkıntılı anlar yaşatıyor. Böyle durumlarda E5’e alternatif olarak sahil yolunu tercih etmekte fayda var.

 

17. Kurtköy
TEM’de Kurtköy civarında da trafik kazalarına rastlanıyor.  Bu kazaların büyük kısmı TEM Kurtköy – Samandıra istikametinde meydana geldi; bu durum da genellikle Orhanlı’dan itibaren TEM’in yoğunlaşmasına neden oldu.

 

18. Bahçeşehir Gişeler
Bu bölge özellikle sabah işe giderken ve iş çıkışı saatlerinde yoğun oluyor. OGS ve HGS şeritleri arasında büyük araçların karıştığı kazalar meydana gelebiliyor.

 

19.Beylikdüzü
Metrobüsün yapılmasıyla E5’deki yan yolların iyice daraldığı ilçede, sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde birçok kaza görülmekte.

 

20.Maltepe- Kartal Sahil yolu
Anadolu yakasının işlek bölgelerinden Maltepe sahil yolunda ise genelde hız sebebiyle kazalar meydana gelebiliyor.
 

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hakkında En Önemli 6 Şey Nedir?

Kasko ve trafik sigortanızın, poliçenizi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerli olduğunu bilmekte fayda var.

Kasko Araç Değer Listesi Hesaplama

Kasko değer listesi hazırlanırken kullandığınız aracın yaşı ve markası göz önünde bulundurulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İçin Yapılır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.