Şimşek McQueen

Çocukların en çok sevdiği otomobiller

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl 23 Nisan Perşembe günü kutlanıyor. Çocukların özel gününde bu yazımızı çocuklar ve ailelerin çok iyi tanıdığı çizgi film karakterilerine ayırdık.

Disney Pixar’ın Arabalar ve Arabalar 2 filmini izlemeyen çocuklu aile yok gibidir. Her ailenin yakından tanıdığı Şimşek McQueen ve arkadaşları, birçok çocuğun hayalini süslüyor.

Bu filmin dikkat çeken karakterlerini tanıyalım;

 

Şimşek McQueen
95 Numara Şimşek McQueen Arabalar 1 filminde, başlangıçta şımarık davranan, Radyatör Kasabası’nda edindiği dostluklar sayesinde doğru davranmanın yarış kazanmaktan daha önemli olduğunu anlayan, filmin baş karakteridir. Şimşek; dört tane Piston Kupası'nın da sahibi olarak dünya çapında gerçek bir üne sahiptir.

Şimşek, en son kazandığı yarıştan sonra Radyatör Kasabası aile fertleriyle birlikte sakin bir hayat sürmek için eve döner. Arabalar 2 filminde Şimşeği yeni bir macera beklemektedir. Dünyanın en hızlı arabalarıyla yeni yarışlar başlar.

 

Mater
Radyatör Kasabası'nın eski kamyonu Mater, Şimşek McQueen'in en yakın arkadaşıdır. Neşeli, dürüst ve sadık bir karekter olan Mater, Arabalar 2 filminde daha aktif bir rol üstlenir. Tokyo'ya da, Amerikan gizli ajanı olduğu sanılınca kendini şaşırtıcı bir maceranın içinde bulur.

 

Fin McRoket
Fin McRoket usta bir İngiliz ajanıdır. Uluslar arası casusluk alanında profesyonel olan Finn, Dünya Şampiyonası için bir komplo hazırlandığını düşünmektedir. Küresel yarışı kapsayan gizli işi onu gizli bir Amerikan ajanı zannettiği Mater ile karşı karşıya getirecektir.

 

Francesco Bernouilli
Bayanların favorisi olan Francesco, gençlerin ve diğer rakiplerin de ilgisini çeken bir otomobildir. Francesco'nun en büyük hayranı, Francesco'nun kendisidir. Kendini çok beğenen ve kendine çok güvenen Francesco, Şimşek McQueen'in baş rakibidir.

Eğer arabalar filmini daha önce izlemediyseniz, 23 Nisan akşamı çocuğunuzla başbaşa televizyon başında oturup patlamış mısır eşliğinde keyif yapmanız içinuygun bir gün olacak.

 

Tüm çocukların bayramını kutlarız.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hakkında En Önemli 6 Şey Nedir?

Kasko ve trafik sigortanızın, poliçenizi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerli olduğunu bilmekte fayda var.

Kasko Araç Değer Listesi Hesaplama

Kasko değer listesi hazırlanırken kullandığınız aracın yaşı ve markası göz önünde bulundurulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İçin Yapılır?

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları üstlenmesi için yapılır.